MNG Kargo'dan "Gönderiniz HDP PKK'ya teslim edilmiştir" mesajına ilişkin açıklama geldi

HDP Genel Merkezi'ne bazı evrakları kargoyla gönderen meclis üyesine MNG kargo tarafından 'Gönderiniz HDP PKK'ya teslim edilmiştir' mesajı gönderildi

MNG Kargo'dan "Gönderiniz HDP PKK'ya teslim edilmiştir" mesajına ilişkin açıklama geldi

31 Mart'ta Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) belediye meclis üyesi seçilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Reşat Akıncı, parti genel merkezine geçtiğimiz hafta içinde Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuru yapabilmek için evraklarını MNG Kargo ile gönderdi.

Akıncı'ya MNG Kargo'dan gönderdiği evrakların parti genel merkezine ulaşması aşamasında 3 kere mesaj geldi. Akıncı'ya kargo şirketi tarafından gönderilen son mesajda ise "Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK'ya teslim edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Gönderdiği kargoda AYM'ye başvuru belgeleri olduğunu ve mesajı ilk gördüğünde şok olduğunu kaydeden Akıncı, "Ankara yolu üzerinde olduğum için kargoyu aramadım. Parti genel merkezine geldiğimde partimin hukuk komisyonu ile konuyu paylaştım" dedi.

Kargo şirketinin neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj attığının sorgulanması gerektiğini belirten Akıncı, "HDP Türkiye'nin 3'üncü büyük partisi. Milyonlardan oy alıyor. Ama iktidar tarafından sürekli illegalize edildiği için bazıları bunlardan kendine iş çıkarıyor" dedi.

Mezopotamya Ajansı'nın aradığı kargo şirketinin Esat Şubesi Müşteri Hizmetleri birimi konuya ilişkin dönüş yapacaklarını söyledi ancak herhangi bir dönüş yapılmadı.

Konuya dair HDP Hukuk Komisyonu'nun sorumluların bulunması için çeşitli girişimlerde bulunduğu, sorumlular bulunduğu takdirde gerekli hukuki süreçleri işletecekleri öğrenildi.

MNG: İNCELEME BAŞLATTIK

Bu arada MNG'den de konu hakkında bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "MNG Kargo kullanıcılarına teslimatlarıyla ilgili ulaşan bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir ve hazır şablon mesaj, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebilmektedir. Bu bağlamda çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur. Öncelikle, tüm Türkiye’de her kesimden müşterimize hizmet veren kurumumuzun tek önceliği müşterilerine kaliteli hizmet vermek olup herhangi bir siyasi görüşe taraf olmadığını vurgularız. Ortaya çıkan bu durumdan duyduğumuz rahatsızlık sebebiyle şirket olarak konu haber sitelerinde yer almadan önce süreç hakkında inceleme başlattığımızı belirtmek isteriz."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 17:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
aziz azizoğlu
aziz azizoğlu - 1 yıl Önce

sadece hukuk yeteli degil.hdp lilere kargolarını mng kargo şirketiyle göndermemelerini teklif ediyorum.

Şahin Tekgündüz
Şahin Tekgündüz - 1 yıl Önce

Bu durumu yaratan ve bizim tanımadığımız elemanınızı tespit edip cezalandırdığınızı kanıtlamadığınız sürece sorumlu MNG kadro'dur ve benim için bütün güvenirliliğini yitirmiş bir kurumdur. Bundan böyle MNG kargo ya da kurye kanalıyla gelecek hiçbir gönderiyi kabul etmeyeceğimi bildiririm...

SIRADAKİ HABER