MİT TIR'larında Dündar'dan sonra yeni hedef CHP’li Enis Berberoğlu

AKP Hükümeti’ne yakın medya, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar'a CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun verdiğini ileri sürdü

MİT TIR'larında Dündar'dan sonra yeni hedef CHP’li Enis Berberoğlu
Gazeteci Can Dündar'ın yargılandığı mühimmat yüklü TIR davasında yeni bir iddia ortaya atıldı. Hükümete yakın medya, yarın görülecek dava öncesinde Dündar’ın Cumhuriyet’e manşet yaptığı MİT TIR’larına ilişkin görüntülerin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun verdiğini öne sürdü.

Can Dündar, Silivri’deki tutukluk sürecinin anlattığı kitabında MİT TIR’ları görüntülerinin kaynağını ‘Solcu bir milletvekili’ olarak yazmıştı.
 
Sabah gazetesinde yer alan haber şöyle:
 
"Yarın hâkim karşısına çıkacak Can Dündar ile ilgili şok bir gelişme yaşandı. 7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce Cumhuriyet gazetesinin manşetinden yayımlanan MİT TIR'larıyla ilgili görüntüleri CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun Can Dündar'a servis ettiğine dair önemli bir delil elde edildi. Daha önce kitabında, görüntülerin 27 Mayıs 2015 günü öğleden sonra "Solcu bir milletvekili" tarafından kendisine getirildiğini açıklayan Dündar'ın, HTS kayıtlarını inceleyen savcılık, söz konusu tarihte Dündar ile Berberoğlu'nun telefonlarının aynı noktadan sinyal verdiğini belirledi.

ADALET BAKANI: CHP VE HDP'LİLER SUÇ İŞLEDİ

Öğleden sonra 14.32'de yapılan görüşmede Berberoğlu'nun telefonunun Cumhuriyet'in Şişli'deki binasına çok yakın bir noktadan sinyal verdiği, Dündar'ın telefonunun da Berberoğlu'na çok yakın bir noktadan sinyal verdiği belirlendi. Savcılık verilerin şüpheli olduğunu, Dündar hakkında açılan davaya bakan İstanbul14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bildirmeye karar verdi."

(Kaynak: Haberdar)
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 08:54
YORUM EKLE