Miroğlu ve Yeneroğlu'ndan Ahmet Altan mesajları: Özgür olmanı diliyorum

Ahmet Altan'ın yeni yayınlanan kitabına ilişkin Twitter paylaşımları yapan Orhan Miroğlu ve Mustafa Yeneroğlu 'özgürlük' mesajı verdi

Miroğlu ve Yeneroğlu'ndan Ahmet Altan mesajları: Özgür olmanı diliyorum

AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, cezaevinde bulunan yazar Ahmet Altan için Twitter’dan mesaj verdi.

İki dönem Mardin milletvekilliği yapan Miroğlu, Altan’ın yeni yayınlanan ve Türkçe olarak basılmasına izin vermediği kitabı Fransa’da gördüğünü ifade ederek, “Tanıtımında ‘Bir daha dünyayı göremeyeceğim’ yazıyor. Geçmiş olsun Ahmet, bir an önce özgür olmanı diliyorum. Bu ülkede, iki yılda kırk insanın öldürüldüğü bir cezaevinden sağ çıkmış mahkumlardan biri olarak diyorum ki umutsuz olma” diye yazdı.

Miroğlu’nun mesajını paylaşan AKP İstanbul Milletvekili olan Mustafa Yeneroğlu da, ” ‘I will never see the world again’ veya ‘Ich werde die Welt nie wieder sehen’ kitabı İngiltere’de ve Almanya’da raflarda, ikisini de aldım, Türkçesi yok. Değerli abim, bu ayıp bizlere yeter. Ve hep birlikte ahlaken sorumlu olduğumuzu unutmayalım. Özgürlükçü Türkiye hayal olmamalı!” diye yazdı.

Yeneroğlu ve Miroğlu’nun tweet’lerine takipçilerinden destek mesajları gelirken tepki gösterenler de oldu:

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 15:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER