Miraz bebek hastaneye kaldırıldı

Miraz bebek daha önce de cezaevindeki kötü koşullar nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı

Miraz bebek hastaneye kaldırıldı

Annesi Gülistan Diken Akbaba ile birlikte Gebze Kadın Cezaevi’nde tutulan 1 yaşındaki Miraz bebek rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Cumhuriyet’ten Kayhan Ayhan’ın haberine göre, baba Cengiz Zaza Akbaba, Miraz bebeğin önceki gece ateşi yükseldiği için cezaevi idaresi tarafından Gebze Devlet Hastanesi aciline kaldırıldığını söyledi.

Cengiz Zaza Akbaba, “Ateşi varmış. Çocuğa ılık suyla duş aldırmaya çalışıyorlar ama yeterli değil. Ateşi düşmeyince bana haber verdiler. Ben de Gebze Yüzyıl Hastanesi’ne kaldırdım. Serum verdiler, tahlil yapıldı. Serumdan sonra ateşi düştü ama takip etmemiz gerekiyor” dedi.

Cezaevinin çok sıcak olduğunu kaydeden baba Akbaba, “Büyüklerin bile dayanması zor. Beton her taraf. 12 kişilik koğuşta Miraz’la birlikte 16 kişi kalıyor. Miraz’ın annesinin yanında olması gerekiyor. Süt emiyor, annesini arıyor. İyi olunca annesine götüreceğim” diye konuştu.

Akbaba, Miraz’ın hastanede müşahede altında tutulduğunu aktarırken, anne Gülistan Diken Akbaba ise bebeğiyle birlikte hastaneye götürülmeyerek cezaevinde tutuldu.

Miraz bebek daha önce de cezaevindeki kötü koşullar nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 18:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
fermandarov
fermandarov - 3 yıl Önce

bu bebek büyüdüğünde bu ülkeyi nasıl düşünüp nasıl sevecekkki ?

SIRADAKİ HABER