Minibüste şortlu kadına saldıran zanlı için tutuklama kararı

Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş, hakkında tutuklama kararı verildi

Minibüste şortlu kadına saldıran zanlı için tutuklama kararı

Minibüste şortlu kadına saldırıyla ilgili olarak Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Ercan Kızılateş, 2'inci kez hakim karşısına çıktı.

Kızılateş  çıkarıldığı mahekemede "tutuksuz yargılanmasına" karar verilerek serbest bırakıldı. Zanlı savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.

Kızılateş hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "Kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından gözaltı kararı çıkarılmıştı. 

"GÖRÜNTÜLER ÇOK AÇIK, DARP ETMEDİM"

Adliye koridorunda jandarma eşliğinde yürüyen Kızılateş, video görüntülerinde kadına vurduğu görülmesine üzerine konuştu. "Darp ettiğim yalan" diyen Kızılateş, "Görüntüler çok açık, darpetme olayı yok" dedi. Şikayetçi olduğunu söyleyen Kızılateş, "Kameraları görmüyor musunuz, tabi ki bana saldırdı" şeklinde konuştu.

TUTUKLAMA İSTEMİ 

Ercan Kızılateş soruşturma savcısı Mehmet Ali Yıldız tarafından alınan ifadesinin ardından “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", “Hakaret" , "İnanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" ve "Kasten yaralama" gerekçeleriyle tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

Hakim karşısına çıkan Kızılateş "tutuksuz yargılanmasına" karar verilerek serbest bırakıldı.

SAVCILIK İTİRAZ ETTİ 

Savcılık, minibüste şortlu kadına saldıran zanlının serbest bırakılmasına itiraz etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER