Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarında 'yüz yüze eğitim veriliyor' iddiası

Devlet okulunda olmayan yüz yüze eğitimin Bakan Ziya Selçuk’un kurucusu ve hissedarı olduğu okulda uygulandığı öne sürüldü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarında 'yüz yüze eğitim veriliyor' iddiası

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kurucusu olduğu Maya okullarında 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim verildiği öne sürüldü.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklamasında özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç destekleme ve yetiştirme kursu adı altında eğitimi asla izin verilmeyeceğini, aksi halde cezai müeyyide uygulanacağını söylemişti.

Selçuk’un açıklamasından sonra özel okullarda 8. ve 12. için yüz yüze eğitim başlamıştı.

Jurnal Türkiye,  Selçuk’un tanıdığını serbestinin ötesinde, bir çok özel okulda 8. ve 12. sınıflar dışında da yüz yüze eğitim yapıldığını ortaya çıkarmıştı.

YASAĞI KENDİ OKULU İÇİN Mİ KALDIRDI?

Bir Twitter kullanıcısı yaptığı paylaşımda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kurucusu olduğu Maya Okulları’nda 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başladığını duyurdu.

O isim paylaşımında şunları söyledi:

“Sayın bakanım Ziya Selçuk kurucusu ve hissedarı olduğunuz maya okullarının 8. ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitim varmış ama, MEB’te 8. ve 12. sınıfta yüz yüze eğitim yokmuş. İnsanlar merak ediyor. Doğru mu?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER