MHP ve BBP'liler, Kuran'ın atıldığı çöp kutusuna siyah çelenk bıraktı

Bolu'da Kuran'ın çöpe atılmasını, 'Kuran çöpe atılmaz, gömülür' diyen BBP Bolu İl Başkanı ile MHP'li Belediye Meclis Üyesi çöpe siyah çelenk bırakarak protesto etti

MHP ve BBP'liler, Kuran'ın atıldığı çöp kutusuna siyah çelenk bıraktı

Bolu merkezdeki Tabaklar Mahallesi Hattat Emin Barın Caddesi üzerinde, Cuma gecesi bir vatandaş çöp kutusuna atılmış Kur’an-ı Kerim ile İslam İlmihali buldu. BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan ile MHP’li Belediye Meclis üyesi Ercan Üsküp, bunu protesto için çöp kutularının bulunduğu alana, üzerinde "Her şeyden vazgeçeriz Kurandan asla" yazılı siyah çelenk bıraktı.

Kur’an-ı Kerim’in çöpe atılması karşısında şok olduğunu ve çok üzüldüğünü belirten Alan, “Cuma gecesi gelen bir ihbar üzerine olay yerine geldik. Burada çöp konteynırlarını açtığımızda içerisinde içki şişeleri, çocuk bezleri ve pisliklerin içerisinde Kur’an-ı Kerim ile ilmihali gördük. Büyük şok ve üzüntü yaşadık” dedi.

"ÇÖPE ATILMAZ, TOPRAĞA GÖMÜLÜR"

Eskidiği için Kur’an-ı Kerim’in çöpe atılmaması gerektiğini belirten Alan, “Kur’an-ı Kerim çöpe atılmaz, çok mecbursa toprağa gömülür. Bu fotoğraf İslam hassasiyetini kaybettiğimizin fotoğrafıdır. Kur’an-ı Kerim çöpe atılıyorsa, bomba da patlar, tecavüz de olur, hırsızlık da olur” diyerek konuştu.

Kur’an-ı Kerim’in çöplükte olmaması gerektiğini söyleyen Üsküp ise, “Biz bunu kimin attığı ya da niye attığının peşinde değiliz. Ama bu hassasiyetin, tüm insanların, tüm toplumun ve tüm Müslümanlarda yerleşmesi lazım. İnşallah bu birilerine mesaj olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: zete

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 22:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER