MHP'li vekilin oğlu ile Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in ortak bir şirketinin olduğu ortaya çıktı

Thodex'in internet sitesine 20 Nisan akşamından beri erişilemiyor. Thodex hakkında soruşturma başlatılırken, MASAK da hesapların bloke edildiğini duyurmuştu

MHP'li vekilin oğlu ile Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in ortak bir şirketinin olduğu ortaya çıktı

2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı belirtilen ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer ile MHP  Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı'ın "Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri” adlı bir şirkette ortak olduğu ortaya çıktı. 

Cumhuriyet gazetesinden Furkan Karabay'ın haberine göre,  Özer ve Sancaklı’nın kurucusu olduğu "Hoppara" adlı şirket, kripto paraların ticaretinin yapıldığı borsalara para göndermek için de kullanılan bir sanal cüzdan. 

Thodex’in sahibi Fatih Özer’in, 3 gün arayla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiği de gündeme geldi. 

Çavuşoğlu ziyarete ilişkin olarak, “Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancak’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir.” açıklamasını yaptı.

Saffet Sancaklı, haberlere ve  “Çavuşoğlu'ndan oğlunuza randevuyu siz mi aldınız? Bakan neden sizi adres gösterdi? Thodex’in sahibi Fatih Özer’i tanıyor musunuz?” sorusuna yanıt vermedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 22:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaşırmadık
Şaşırmadık - 3 ay Önce

süleyman soylu ilede fotosu var mevlüt çavuşoğlu ilede ya bu ülkeyi yönetenler böyle vasat ama çakal insanlar yerine bilgili insanlarla niye iş tutmuyor sormadan edemiyoruz.

Mahir Renas
Mahir Renas - 3 ay Önce

Memleketi soyup soğana çevirdi bu iki aşağılık parti. Biri gericilikle, diğeri faşizmle içini oydu bu devletin. Millet perişan halde. Bu fotoğraflara bakarak bir daha oy verirler mi o da onların meşrebine bağlı diyelim.

SIRADAKİ HABER