Metroda polislerin darp ettiği müzisyene hapis istemi

Müzisyen Gülşah Erol ve darp edem polisler hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Metroda polislerin darp ettiği müzisyene hapis istemi

İstanbul Kadıköy Metro istasyonunda polislerin darp ettiği Gülşah Erol ve darp eden polisler hakkında yürütülen soruşturma 1.5 yıl sonra tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Gülşah Erol ve iki polis hem müşteki hem de sanık sıfatı ile yer aldı.

Çellist Gülşah Erol, metro girişinde kendisini durdurup elleri kelepçeli halde bir odaya kapatan polisler tarafından darp edildiğini açıklamıştı. Erol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla darp edildikten sonraki görüntülerini paylaştı.

İddianamede 2 Ağustos 2017 tarihinde Kadıköy Metro istasyonuna giden Gülşah Erol’un, istasyon girişine geldiği, bir yerde unuttuğu cep telefonu ve şarj aletini almaya gitmek için yanında bulunan valizini ve müzik aletini turnikelerde görevli özel güvenlik görevlilerine teslim etmek istediği belirtildi. Özel güvenlik görevlilerinin yasak olduğunu gerekçe göstererek müzik aleti ve valizi almayı kabul etmediği belirtilen iddianamede Gülşah Erol’un ısrar etmesi üzerine taraflar arasında tartışma çıktığı, polis memurları S.A. ve M.Ö.’nün olay yerine gelerek tartışmaya dahil olduğu, taraflar arasında yaşanan sözlü tartışmanın karşılıklı itişmeye dönüştüğü öne sürüldü. 

‘DİNLENME ODASINDA SİLAHLA TEHDİT’

Müşteki şüpheli polis memurları M.Ö. ve S.A.’nın da tartışma sırasında Gülşah Erol’u metro istasyonu içindeki görevli personelin dinlenme odasına götürerek birlikte darp ederek yaraladıkları, müzik enstrümanını kırarak zarar verdikleri, silah göstererek tehdit ettikleri anlatıldı.

DARP EDİLENE DE DAVA AÇILDI

İddianamede, müşteki şüpheli Gülşah Erol için, “Kamu görevi nedeniyle kamu görevlisini basit yaralama”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 3 yıldan 11 yıl 6 aya kadar, müşteki şüpheli M. Ö. için “Basit yaralama”, “Hakaret”, “Mala zarar verme” suçlarından 1 yıl 1 aydan 6.5 yıla, müşteki şüpheli polis memuru S.A. için “Basit yaralama”, “Hakaret”, “Mala zarar verme”, “Kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanarak silahla tehdit” suçlarından 3 yıl 11 aydan 14 yıl 10 aya kadar hapis cezası istendi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 16:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER