Metiner’den Bülent Arınç’a: Defterini dürmesini biliriz

AKP’li Metiner, Bülent Arınç’a yönelik eleştirilerde bulundu

Metiner’den Bülent Arınç’a: Defterini dürmesini biliriz

Eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Abdullah Bey'e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem" diyen eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Metiner, "Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz" dedi.

Mehmet Metiner, Star'da "Reis'in kılıcıyla doğrayan adam" başlığıyla yayımlanan yazısında Bülent Arınç için "Adı lazım değil. Egosu o kadar şişkin ki habire kendini övüp duruyor. Kendi isminin bir marka olduğunu söylüyor. "Özgül ağırlık" üzerinden kendi kendini öven bu kişi aynı zamanda mütevazı olduğunu da söylemekten kaçınmıyor" dedi.

Metiner, şöyle devam etti:

“Dediği şuydu özetle: "Cumhurbaşkanı hükümetimizin politikasına karışamaz. Çözüm süreci hükümetimizin bir politikasıdır. Devam edecektir." Hareketimizin liderine canlı yayında, kamuoyu karşısında, "Sen Cumhurbaşkanlığını yap, hükümet işlerine karışma! Hükümet işleri seni değil bizi ilgilendirir" diyecek kadar haddini aşan bu zatın açıklamalarına siyasi risk alarak şu cevabı vermiştim: "Bu açıklamaları tasvip etmiyorum. Herkes bilsin ki Erdoğan sadece Cumhurbaşkanımız değil Partimizin ve davamızın lideridir. Ne diyorsa odur. Onun dedikleri partimizi de hükümetimizi de bağlar. Başkaca açıklamaları esefle karşılarız."

“Şimdi bu zat kalkıyor televizyonlarda ikidir Reis'in arkasına sığınarak Reis'in kılıcıyla bizi doğramaya kalkışıyor! Ne günlere kaldık Yarabbi! Dün Reis'i senin gibilere karşı savunduğumuz için bize düşmandın. Bugün ise Reis üzerinden sürdürüyorsun düşmanlığını.

Ömrümüz bu dava için geçti. İşkenceyse işkence, hapisse hapis. Hakkımızda konuşurken haddini aşma. Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis'in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz”

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç, "Abdullah Bey'e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem. Gül'ün adaylığı konusu hataydı, önüne geçtim. Muhalif olmak demek hain olmak demek değildir. Tam bir barışma ve kucaklaşma dönemindeyiz. Bu büyük bir hata olurdu. Bunu baştan reddetmesi lazımdı. 'Bana neticeyi bildirin' demesi bir ihanet değildir. Bu hatadır, ama affedilir bir hataydı. Ben de çok hakaret gördüm, ama ben dik durdum, cevabını verdim. O cevap vermedi. O hep affetti. Keşke zamanında sesini yükseltseydi baştan itibaren çok daha iyi olabilirdi. Siyasetçi yanlış yapabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Arınç oğlunun vekil olmasına ilişkin ise, "Bülent Arınç ismi bir markadır. Arınç ismi vekil seçilmesinde etkili olabilir" diye konuşmuştu.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 1 yıl Önce

Soytarı ahlaksız ilkesiz kapı köpeği seni takan kale alanmı var da kendi kendine havlıyorsun deyus

Hatice salman
Hatice salman - 1 yıl Önce

Yalaka işi gücü birine yaranma çabası....

ZAVALLI DALKAVUK ADAM
ZAVALLI DALKAVUK ADAM - 1 yıl Önce

Bu Metiner denen heriften daha daha dalkavuk, daha ki$iliksiz, ve her daim kral'dan cok kralci bir siyaset adami, yada gazeteci yazar tanitan varsa, lutfen beri gelsin !

Ey prensip yoksunu, zavalli dalkavuk adam, yakin gecmiste "Erdogan'in entellektuel birikimi bunu (Çözüm Süreci'ni) basarmaya yeterli degildir" dedigin ortaya cikinca kendini af ettirmek icin Erdogan'in avradi Emine hanimin etegini opmek icin cabaladigini hala dun ku gibi hatirliyor bu millet !!

SIRADAKİ HABER