Metiner'den 15 Temmuz iddiası: 15-20 gün önce biliniyordu

Metiner, bugünkü köşe yazısında 15 Temmuz'a ilişkin önemli bir iddia ortaya attı

Metiner'den 15 Temmuz iddiası: 15-20 gün önce biliniyordu

Eski AKP milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında 15 Temmuz darbe girişiminden 15-20 gün önceden bilindiğini öne sürdü.

Metiner, çeşitli bakanların ve istihbarat yetkililerinin darbe yapılacağı bilgisini ciddiye almadığını savundu.

Metiner'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

15 Temmuz öncesini bilmeden 15 Temmuz’dan gerekli dersler çıkartılamaz. 15 Temmuz öncesinden gerekli dersler çıkartılabilseydi belki 15 Temmuz yaşanmazdı.

15 Temmuz’dan gerekli dersler çıkartılmazsa ve bu muhasebe yeni dönemin siyaseti olarak kristalize edilmezse farklı zamanlarda yeni 15 Temmuz’lar kaçınılmaz olur. Yeni 15 Temmuz’ların biçimi ve mahiyeti farklı olur sadece.

Unutmayalım: 15 Temmuz’dan önce darbe döneminin ebediyen kapandığına nedense inandırmıştık kendimizi. Veya birileri bize bunu inandırmıştı.

Darbeden 15-20 gün önce çeşitli bakanlarımıza ve güvenlik-istihbarat bürokrasimizin yetkililerine darbe yapılacağı söylendiğinde bu iddia dikkate bile alınmamıştı. 15 Temmuz gecesi bile darbe ihtimali çoklarımızın aklına gelmemişti.

Tanklar boğaz köprüsünü tuttuğunda ve savaş uçakları semalarımızı yırtarcasına üstümüzde uçtuğunda bile.

Bir ülkenin istihbarat teşkilatı darbe olacağını vaktinde haber alamıyorsa, ordunun en üst komuta kademesi yanı başındaki hainlerin varlığının farkında değilse oturup düşünmek lazım.

O yüzden dostumuz kim, düşmanımız kim bilmek durumundayız diyorum. Çünkü karşımızda dost gibi görünen/görünmesini bilen düşmanlar var. Ve bunlar kendilerini çok iyi gizleyebiliyorlar.

Kaynak: Star

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 11:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aras
Aras - 3 yıl Önce

Bu adam tam bir manipulator,zamanı geldiginde harekete geçen bir demogok

SIRADAKİ HABER