Meteoroloji’den hafta sonu uyarısı: Yağışlı hava ülke genelinde etkili olacak

Pazar günü ülke genelinde yağış geçişleri görülecek

Meteoroloji’den hafta sonu uyarısı: Yağışlı hava ülke genelinde etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı bölgelerinde etkisini gösterecek olan yağışlı havanın Türkiye'nin tüm bölgelerinde görüleceğini açıkladı.

Cuma günü ülke genelinde gün içerisinde havanın parçalı bulutlu olması beklenirken, akşam saatlerinde batıdan gelen yağışlı hava ülke genelinde etkili olacak.

Cumartesi günü rüzgarın zaman zaman kuvvetli eseceğini açıklayan Meteoroloji, Batı, İç ve Kuzey Doğu kesimlerinde zaman zaman lodosun esebileceğini bildirdi.

Sıcaklıklar genel olarak ülke genelinde mevsim ortalamalarında. Karadeniz'de ise ortalamanın birkaç derece altında olacak.

Pazar günü ülke genelinde yağış geçişleri görülecek. Hafta sonu Erzurum, Kars, Ağrı çevrelerinde kar şeklinde olacak. Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur olarak görülecek.

İSTANBUL

İstanbul'da 3 günlük zaman diliminde aralıklı olarak yağmur geçişleri olacak. Sıcaklık 10-14 derece civarında olurken, gece sıcaklıkları ise 1 dereceden 7-8 dereceye kadar yükselecek.

ANKARA

Cuma günü Ankara'da az bulutlu, cumartesi ve pazar günü aralıklı yağmur olacak. Sıcaklıklar 9-14 derece arasında değişiyor. Gece sıcaklığı ise -3'ten 5 dereceye kadar yükselecek.

İZMİR

İzmir'de 3 günlük zaman diliminde aralıklı sağanak yağış geçişleri olacak. Sıcaklıklar 16 dereceden 20 dereceye kadar yükseliyor. Gece sıcaklığı ise 6 dereceden 14 dereceye kadar yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 11:44

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER