Mersin'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi

Sahte içki ölümlerine ilişkin 5 kişi tutuklanmıştı

Mersin'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi

Mersin'de metonol zehirlenmesi şüphesiyle 12 gündür Toros Devlet Hastanesi'nde tedavi gören bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle, sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Kentte son 15 günden bu yana sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle 30'a yakın kişi hastanelere başvurmuş, geçtiğimiz hafta içerisinde bu kişilerden 7'si hayatını kaybetmişti.

Dün de 'metonol' zehirlenmesi şüphesiyle 12 gündür Toros Devlet Hastanesi'nde tedavi gören İbrahim A. hayatını kaybetti. Bu kişiyle birlikte kentte sahte alkolden ölenlerin sayısı 8'e yükselirken, halen 9 kişinin tedavilerine devam edildiği bildirildi.

Öte yandan, sahte içki ölümlerine ilişkin geçtiğimiz hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 5'i tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 13:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsanların ölmesine sebep olan iktidardır sorumlu
İnsanların ölmesine sebep olan iktidardır sorumlu - 13 ay Önce

Resimde kullanılan tencere bir Damıtım aracıdır. Damıtılarak elde edilen alkol Metil değil, Etil alkoldür. Etil alkol zararsızdır. Zararlı olan Metil alkol ise sanayide üretilen ve kullanılan bir alkoldür.Metil alkolle elde edilen sahte Rakı öldürür.
İçmesinler diye %70 vergi konulan rakıyı insanlar alamayınca, Sahte rakıdan İnsanların ölmesine sebep olan iktidardır sorumlu olan

SIRADAKİ HABER