Mersin'de balıkçı teknesi battı: 2 ölü

Teknede bulunan 1 kişi kurtuldu

Mersin'de balıkçı teknesi battı: 2 ölü

Mersin'de bir gölde alabora olan teknedeki 3 kişiden 2'si öldü. Silifke ilçesinde gerçekleşen olayda Arkum Mahallesi'nde denizle bağlantısı olmayan gölde 3 kişi gece saatlerinde balık tutmaya çıktı. Teknenin alabora olması sonucu 3 kişi göle düştü. Teknedekilerden H.G, kendi imkanlarıyla karaya çıktı.

Sahil güvenlik ve AFAD ekiplerinin başlattığı arama çalışması sonucu Kadir Dağdelen ve Coşkun Yılmaz'ın gölde cesetleri bulundu.

Dağdelen ve Yılmaz'ın cenazeleri Silifke Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastanedeki işlemleri tamamlanan cenazeler, otopsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi. Kurtulan H.G'nin sağlık durumu ise iyi.

Görgü tanığı Abdülrahman Dil Muhammed, "Saat 22.30 sıralarında 3 kişi gölde balık tutuyordu. Bir süre sonra suda çırpınma seslerini duyunca evden dışarı çıktım. Tekneye tutunmaya çalışan bir kişiyi sudan dışarı çıkardım. Onu kurtardıktan sonra suda çırpınan diğer 2 kişiyi göremedim, batmaya başlamışlardı. Olayın ardından jandarmaya haber verdim. Ekipler gelip diğer 2 kişiyi sudan çıkardı. Onlar hayatını kaybetmişti" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER