Mersin Belediyesi'ne saldırı: Meclis salonu yandı

CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendiğini, yangının bu nedenle çıktığını ileri sürdü

Mersin Belediyesi'ne saldırı: Meclis salonu yandı

Mersin Belediyesi'nin ana hizmet binasındaki Meclis Salonu'nda, iddiaya göre kimliği belirsiz kişilerce atılan yanıcı madde nedeniyle yangın çıktı. Durumu fark eden belediye çalışanları, yangın tüpleriyle alevlere müdahale ettiler.

CHP'nin Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda, yangının saldırı sonucu yaşandığını, faillerinin bir an önce yakalanması çağrısında bulundular. 

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Antmen, "Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis salonu penceresinden kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler tarafından atılan bir madde ile yangın çıktı. Konuyu ve tüm boyutlarını dikkatle takip ediyoruz" derken Gökçel ise, "Mersin Büyükşehir Belediyemizin Meclis Salonuna henüz kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Yapılan bu alçakça saldırının failleri bir an önce ortaya çıkarılmalı ve hukuk önünde hesap sorulmalıdır" açıklamasını yaptı. 

SALDIRGAN YAKALANDI

Akşam saatlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi merkez binasına patlayıcı madde atılması olayını soruşturan polis şüpheliyi kısa sürede yakaladı.

mersinyaşam.net'te yer alan habere göre şüphelinin eski belediye çalışanı olduğu ve Anamur ilçesinden geldiği öğrenildi.

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarda fanatik milliyetçi olduğu izlenimi veren K. D. B’nin azmettiricisine ulaşmak için de inceleme sürüyor. K. D. B Emniyet Müdürlüğünde sorguya alındı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 21:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
devlet başıboş
devlet başıboş - 1 ay Önce

süleyman soylu ne iş yapar iç güvenlik ona ait değilmi

SIRADAKİ HABER