Merkez Bankası'ndan faiz açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranını ve avans işlemlerindeki faiz oranını güncelledi

Merkez Bankası'ndan faiz açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranını ve avans işlemlerindeki faiz oranını güncelledi.

Merkez Bankası reeskont ve avans işlemlerindeki faiz oranlarını güncelledi. En son geçtiğimiz Haziran ayında güncellenen rakamlar Reeskont İşlemlerinde Uygulanan İskonto Oranı yüzde 9, Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı yüzde 10 olmuştu.

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, yeni yapılan değişiklikle Reeskont İşlemlerinde Uygulanan İskonto Oranı yüzde 15.75, Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı yüzde 16.75 oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 21:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
şaşırmadık
şaşırmadık - 5 ay Önce

youtube benzine zam ekmeğe zam yazın ilk videoda biri o zaman ki hükümeti eleştiriyor.doğru faiz neden enfasyon sonuç.aslında faizde sonuç neyin sonucu kötü yönetimin sonucu .demekki kasayı boşaltmış çarçur etmişsin yetmemiş borçlanmışsın o da yetmeyince hala borçlanmaya devam edersen borç veren kişiler bir dur der önceki borçlarını ödemedin daha der sonra senin para olmadığını bildiği için bindirmeye başlar faizi artırır ne bekliyorsun.işte yanlış yönetim anlayışı hukukun olmayışı liyakatın dolayısıyla verimsizliğin sonucu yüksek faizdir.onuda ödeyemeyince para tabanı genişletip bu faizi borcuyla beraber millete ödettiriyor kazan başka ödeyenler başka bumudur adalet.

SIRADAKİ HABER