Meral Okay yaşamını yitirdi

Kanser nedeniyle tedavi gören oyuncu, senarist Meral Okay, 53 yaşında yaşamını yitirdi.

Meral Okay yaşamını yitirdi

İSTANBUL - Tiyatro, sinema oyuncusu, senarist Meral Okay hayatını kaybetti. Okay bir süredir kanser nedeniyle tedavi görüyordu.

 

1959 yılında Ankara’da dünyaya gelen Meral Okay, birçok sinema ve TV dizisinde rol aldı. Bir Bulut Olsam, Yeditepe İstanbul, İkinci Bahar gibi TV dizilerinin yanı sıra Seni Seviyorum Rosa, Beynelmilel gibi sinema filmlerinde oynamış; Asmalı Konak, Bir Bulut Olsam, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin senaryosuna imza atmıştı.

 

Meral Okay, yapımcılığını üstlendiği “İkinci Bahar” dizisiyle çok sevildi.

 

Okay, son dönemde de “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin senaristliğini yaparak gündeme gelmişti.

 

Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100'üncü yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı. 12 Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi.

 

1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Eşi 10 yıl sonra 1994’te, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi.

 

İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2012, 11:31
YORUM EKLE