Meral Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili 11 kişi gözaltına alındı

Şüpheliler hakkında "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" ile "Tehdit" suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi

Meral Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili 11 kişi gözaltına alındı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde yaşanan olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Üsküdar ilçe teşkilatı, il başkanlığı ve genel merkezin bilgisi dışında hareket ettiği için görevden alınmıştır” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’in haberine göre, Meral Akşener'in Beylerbeyi'deki konutunun önünde dün akşam yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Polis ekiplerine yapılan araştırmada grubun içinde yer aldıkları belirlenen 11 şüpheli gözaltına alınarak, emniyete götürüldü.

Şüpheliler hakkında "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" ile "Tehdit" suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.

İLÇE TEŞKİLATI GÖREVDEN ALINDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün akşam saatlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul'daki evinin önünde bir grup tarafından slogan atılmasına ilişkin açıklama yaptı. Yalçın açıklamasında, "İstanbul Üsküdar İlçe Teşkilatı, İstanbul İl Başkanlığı ve MHP Genel Merkezinin bilgisi dışında hareket ettiğinden dolayı görevden alınmıştır" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı açıklamada, isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi. Meral Akşener ise Bahçeli’ye çok sert yanıt verdi.

Bahçeli açıklamasında, Akşener'e, "Takmadığı maske, yapmadığı makyaj yoktu. FETÖ’nün dümen suyundaydı. Kalkmış MHP’ye eylem ve fikir ortaklarıyla saldırıyor, hakaretler sıralıyor; hadi oradan… Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!" dedi.

Buna karşılık Akşener ise "Türklüğü ayaklar altına alıp, megri megri ile gözyaşı dökenlere paspas olurken hangi 'büyüğünüzün' sözünü dinlediniz Sayın @dbdevletbahceli?" tepkisini gösterdi.

Karışılıklı atışmanın ardından bir grup MHP’li, “Çakallar nerede bozkurtlar burada” sloganlarıyla Meral Akşener’in evinin önünde toplandı. Akşener ise MHP’lilerin karşısına çıkarak “Erkekseniz gelin vurun, hadi gelin vurun yuh be” diyerek sert tepki gösterdi.

Akşener bu görüntüleri Twitter'dan, "Başka anaların çocukları üzerinden yiğitlik olmaz. Yüreğin yetiyorsa kendin gel, bekleriz” diyerek paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 10:31

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER