Menemen'de iptal edilen kurayı AKP kazandı

İzmir Menemen Belediyesi Başkanvekilliği görevini CHP'li Deniz Karakurt'un kazanmasının ardından iptal edilen kurayı bu kez AKP'li Aydın kazandı

Menemen'de iptal edilen kurayı AKP kazandı

İzmir'in Menemen ilçesinde Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimini CHP'li Deniz Karakurt kazanmıştı. AK Parti'nin itirazıyla mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verince bugün İzmir Vali Yardımcısı Başkanlığı’nda yeniden kura çekildi. Kuradan AK Partili Aydın Pehlivan çıktı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlamasıyla hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle tutuklanması ardından yapılan başkanvekilliği seçimi için CHP'li Deniz Karakurt ve AKP'li Aydın Pehlivan başkanvekilliği için yarışmıştı. Seçimde üçüncü ve dördüncü turu eşitlikle bitmiş, seçim kurayla sonlanmıştı.

CHP'li Karakurt’un kazandığı kura sonrası AKP'li Aydın Pehlivan, seçimi yargıya taşıdı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

Kaynak: Gazete Duvar  

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 21:04

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaçınılmaz Son
Kaçınılmaz Son - 7 ay Önce

akp resmen kendi ayağına sıkıyor hani kısa vadeli kazanç mı uzun vadeli kazançmı bir tüccar için küçük hesap yapmayan büyük düşünen uzun vade der bunlar küçük hesap yapsın sonunda çok kötü batacaklar.

SIRADAKİ HABER