Mehmet Metiner: Neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdık

AK Partili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi'nin kabulü için evet verdiğinden dolayı çok pişman olduğunu belirtti

Mehmet Metiner: Neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdık

AK Partili milletvekillerinin oylarıyla geçen İstanbul Sözleşmesi, aile düzenini bozduğu gerekçesiyle yine AK Partili kesimlerin hedefine oturmuştu. Eski AK Partili milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi’nin görüşüldüğü oturumda evet oyu verdiği için çok pişman olduğunu söyledi.

Gazete Damga’dan Ekrem Hacıhasanoğlu’na konuşan Mehmet Metiner “Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık” dedi. Evet diyenlerin çoğunun neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdığını söyleyen Metiner, milletvekillerinin sırf parti grup başkanvekilleri el kaldırdıkları için el kaldırdığını anlattı. Metiner, “Partilerin grup yönetimi kendi aralarında anlaşmış olmalılar ki o anda bulunanların onayıyla kabul edildi geçti” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde bulunduğu KADEM’in (Kadın ve Demokrasi Derneği) İstanbul Sözleşmesi’ni, savunuyor olmasını da eleştiren Mehmet Metiner, “Varlığını önemsediğim KADEM’in adeta sözleşme müdafisi bir konuma kendini düşürmesi hazin bir tablo. Kendimizi kendi değerlerimiz üzerinden tanımlamak ve savunmak varken. Canı cehenneme o sözleşme bu gidişle KADEM algısını tamamen menfiye çevirecek, biline” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
konuşur işte
konuşur işte - 12 ay Önce

ee hala iktidarda olan siz değilmisiniz mecliste bir toplantıya bakar.türkiye de istanbul sözleşmesin kadar bu kadar kadın cinayeti duyulmuyordu demek ki kasten yaptılar.bu adam bile konuşur düşünmeden erdoğan şak şakçılığı yapıyordu zamanında.

İşçi
İşçi - 12 ay Önce

Akp tükendi biti yok oldu bunun gibi şerefini hassasiyetini onurunu bir kilo makarnaya satan tilki sonunda aç kalır diye göbeği titriyor CHP bütün belediyeleri tek tek aldı bu gün seçim olsa halkın 100/90 CHP yi tercih ediyor

SIRADAKİ HABER