Mehmet Boynukalın: Vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım

Mehmet Boynukalın, tepki çeken sözlerinin ardından hesabını kilitledi

Mehmet Boynukalın: Vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım

Eski Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın, bu kez "Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" paylaşımlarıyla tepki çekti.

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle tartışmalara neden olan ve geçtiğimiz ay Ayasofya baş imamlığından istifa eden Mehmet Boynukalın, bu kez alkol yasağı açıklamalarıyla gündeme geldi.

“Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” mesajını paylaşan Boynukalın, kendisine gelen yorumlara “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor” diye yanıt verdi.

'KALİTELİ PAMUK ALDIM'

Boynukalın, paylaşımının devamında, “Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” sözlerini sarf etti.

Boynukalın, paylaşımlarına şöyle devam etti:

-Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.

-Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İDDİASI

Boynukalın, “Diyanet İşleri Başkanı olacağı” yönündeki iddialara da, “Ben sadece beni bağlayan görüşlerimi kamuoyuyla paylaşıyorum. Dinimi, vatanımı seviyor ve hepimizin iyiliğinin samimi bir dindarlıkla gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu kadar” diye yanıt verdi.

Boynukalın’ın geçmiş dönemde yaptığı paylaşımlar eleştirisi konusu olmuş, Ayasofya baş imamlığı görevinden istifa etmişti.

Mehmet Boynukalın, tepki çeken sözlerinin ardından hesabını kilitledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 1 hafta Önce

Birde din adami sen imam degil bir soytari şarlatan bir saray kopegi gun gelecek hepinize tapa cakilacak senin gibi sozde imamlar tecavuzcu alcak serefsiz sulukler

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 hafta Önce

Allah sadece namaz kılan günah işlemez dememiş. 622 yılında hz. Muhammet medine sözleşmesi yaparak farklı inanç kesimleri ile bir arada eşit ilişkiler içinde yaşamı önermiş.
Yani demiş ki Allah sizin anne ve babanızın Hırıstiyan olduğunu bilmiyormu ki sizi islam inancı ile yaşayan olarak dünyaya getirsin.
Ben size İslam inancı hakkında bilgi vermekle görevliyim,Allahın yarattıklarını RET etmek için değil.
Şimdi yaşadığımız hayatı insana cehennem eden bu zulüm sistemini yürütenler ALLAHI inkar edenlerdir.
Bunlar her şeyi güçün esiri yapmışlar.
Tıpkı HZ Ali ile savaşan Muaviye Kuranın sayfalarını kılıçlara takarak teslim almadı mı? şavaşı kazanmak için kuranı kalkan yaptı.
Bu Yezit,muaviye geleneğidir.
Dindarlar bile zarar görecek.
Tiçaret kanı yolsuzluk yapacak diye bilgi notu gönderen devlet,sonra ÇİĞERİ kedi,ye teslim ediyor. Bu gün bakan olan kişi bilgi notunu doğruluyor.
Sonuş belgeleri ile hırsızlık ortalığa döküldü.

tablo bu devlet yok
tablo bu devlet yok - 1 hafta Önce

halk arasında bir laf var ağır ol molla desinler diye. baba sen bir hocasın hemde sıradan bir camide değil trollükmü senin işin herkese laf yetiştirmek zorunda değilsin. ben şuna inanırım ülkede her hangi bir makamı sadece otorite seçmiyecek sadece halkta seçmiyecek sadece mecliste seçmiyecek üçe böleceksin birini alanında uzman meclis birini halk birinide yukarıda kendine sadakat isteyen yönetici seçecek yani bir denge olacak sadece yöneticiler bütün kurumlardaki kişileri seçince böyle kendi lehlerine trollük başkalarına laf yetiştirmeye çalışan kişiler ortaya çıkıyor.bu hocayı geç ülkeye etkisi çok olmaz sadece gündemi boş yere meşgul eder geçen çarşamba bir çek kanunu çıkarmışlar ardından bir düzeltme tebliği sanırsın koskoca devlette hukukçu kalmamış.

SIRADAKİ HABER