Mehmet Baransu'dan Arınç'a TRT cevabı!

Baransu, Bülent Arınç'a twitter'dan yanıt verdi…

Mehmet Baransu'dan Arınç'a TRT cevabı!

Başbakan Yardımcısı ve TRT ile Anadolu Ajansı'ndan sorumlu isim olan Bülent Arınç, Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun "Erol Olçak'ın reklam şirketi Arter'in TRT'yi milyonlarca dolar zarara uğrattığı ve 'gereğinin yapılması'nın istenmesine rağmen olayın kapatıldığı" iddiasını yanıtladı.

Arınç, AKP'nin seçim ve kampanyalarının da reklamını yapan Arter Reklamcılık hakkında "firmanın sorumluluklarını yerine getirmemesi üzerine TRT Genel Müdürlüğü tarafından dava açıldığını" duyurdu.

İddianın sahibi Baransu, Arınç'ın açıklaması üzerine Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 - Sayın Bülent Arınç TRT iddiasına cevap vermiş. Olay yargıda diyerek. Bunu zaten biliyoruz, kurumu zarara uğratanlara 2 ihale nasıl verildi?

- Kurumu 150 milyon dolara yakın zarara uğratanları Başbakanlık'tan kim koruyup, aynı ihale ikinci kez verildi? Tekrar soygun için mi?

- Başbakanlık çevresi Bülent Bey'e rağmen olayı kapatıp, 2. kez ihaleyi verdiler? Bir kurumu soyuyorlar ama soygunculara tekrar ihale veriliyor.

- "Bir Başbakan Yardımcısı" bence artık açıklama yapmamalı. Çocuklar bile inanmıyor açıklamalarına. Durum maalesef bu kendi adına. (Medyatava)


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 16:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER