Mehmet Aslantuğ: Geleceği ve demokrasiyi, yalana ve yolsuzluğa bulaşanlara karşı durarak kuracağız

Aslantuğ, bu mücadele için herhangi bir siyasi aidiyete muhtaç olunmadığını vurguladı

Mehmet Aslantuğ: Geleceği ve demokrasiyi, yalana ve yolsuzluğa bulaşanlara karşı durarak kuracağız

Oyuncu Mehmet Aslantuğ, yeni dizisi ‘Kördüğüm’ üzerine verdiği röportajda güncel siyasete dair de değerlendirmelerde bulundu.

Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Aslantuğ; baskı ve sansüre ‘şuurla direnilmesi’ gerektiğini söyledi, siyasetin halkla sanatçı arasında yer edinmeye kalkışmasının hiçbir işe yaramadığını ifade etti.

“HIRSIZLIĞA, YOLSUZLUĞA KARŞI DURACAĞIZ”

“Burası benim vatanım. Benim de, Arzum’un (eşi) da, Can’ın (oğlu) da başka pasaportumuz yok! Olmayacak da… Geleceği, demokrasiyi, aydınlanmayı, birlikte yaşama azmini; yalana, dolana, arsızlığa, hırsızlığa, yolsuzluğa ve elbette teröre bulaşmadan, bulaşanlara karşı durarak kuracağız. Bu yolda şikâyetlerim de olacak, mücadele azmim de… Bu mücadele için herhangi bir siyasi aidiyete muhtaç da değiliz ayrıca. Bu ülkenin yurttaşı olmamız ziyadesiyle yeter.”

BASINA YÖNELİK BASKI VE SANSÜR

“Bürokrasinin ya da siyasetin, kendi sorumluluk alanlarındaki sorunları çözmek gibi meseleleri varken halkla sanatçısı arasında fazladan bir yer edinmeye kalkışması hiçbir zaman, hiçbir şeye yaramadı. Dünyanın hiçbir yerinde! Bu derece göstermelik sansürlerin, bu dini ve kültürel akrabalık coğrafyasına bir faydası olsaydı eğer, herhalde şimdiye kadar görmüş olurduk.”

GEZİ DİRENİŞİ

“Kendini demokratik yöntemlerle göstermek isteyen, ‘Benim de söyleyeceklerim var. Ve bunu sadece partiler, dernekler aracılığıyla değil, gitarımla, şarkılarımla, yaşama sevincimle de gösterebilir, haklarımı koruyabilirim’ demek isteyen yüzbinlerce genç, onlara göre sayıca çok daha az iki şiddet arasında kaldı. Yakıp yıkanlarla, polis şiddeti… Bir yere gitmediler. Kendilerini en az ağabeyleri, ablaları kadar, ülkelerinin geleceğine vakfetmiş durumdalar.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 13:20
YORUM EKLE