Meclis'te kolu kırılan HDP’li vekil 45 günlük rapor aldı

Afrin tartışmasında yaralanan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul taburcu oldu

Meclis'te kolu kırılan HDP’li vekil 45 günlük rapor aldı

Meclis Genel Kurulu’nda dün yaşanan Afrin tartışmasında AKP’lilerin saldırısına uğrayan HDP’li Mahmut Toğrul’a 45 günlük iş göremez raporu verildi.

Meclis’te dün yaşanan Afrin tartışmasında yaralanan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul taburcu oldu.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, kolu kırılan Toğrul’a 45 günlük iş göremez raporu verildi.

Konuya ilişkin bilgi veren Toğrul, “Ben madde üzerinde Afrin'den bahsettim. Yansıttıkları gibi değil. Hani bunlar ‘Afrin’e yerleştireceğiz’ diyorlar. Bende oraya kimi yerleştireceksiniz, dışarıdan bu kadar insan getirirseniz bu demografik yapının içine koyarsanız, bu demografik yapıyı değiştirmek olur. Bunun adı da etnik temizliktir dedim. Sivil kayıplar ve sivil yaralılardan bahsettim. Konuşmam bitti, yerime geçip oturdum. Daha sonra oturum devam etti. Yerime oturduktan sonra maddenin oylamasına geçildi. Karar yeter sayısı için oylama yapıldı, o arada Garo (Paylan) vekil ile sohbet ediyordum. Onların Konya milletvekili yanımıza geldi. ‘Sizi kınıyorum falan’ dedi. Ciddiye almadım, onu geçeyim dedim kapıya doğru yöneldiğimde yüze yakın vekil üzerimize yürüdü. Meğer organize bir saldırıya hazırlanmışlar. Bir ara yere düştük. Yere düşerken kolum kırılmış. Garo ile iki kişiydik onlar 100’e yakın kişiyle bize saldırdılar” dedi

Bu arada devam eden arbedede Toğrul’un yanı sıra HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan’ın oda göğsünden darbe aldığı ama durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 18:08

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salman Yergin
Salman Yergin - 3 yıl Önce

Halkın vekili Meclis kürsüsünden düşüncelerini açıkladı diye, yüzlerce gözü dönmüş tarafından kolunun kurmaları AKPARTİ'nin demokrasi anlayışı ile tam örtüşmektedir.

S. Akdağcık
S. Akdağcık - 3 yıl Önce

"Bir bölgenin demografisini değiştirme niyeti etnik temizliktir" söylemi doğruları yansıtıyor.

SIRADAKİ HABER