Mardin Tabip Odası Eşbaşkanı'na korona soruşturması

Osman Sağlam, korona virüsü salgınıyla ilgili açıklamaları gerekçesiyle ifadeye çağrıldı

Mardin Tabip Odası Eşbaşkanı'na korona soruşturması

Mardin Tabip Odası (MTO) Eşbaşkanı Osman Sağlam, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle ifadesi alınmak üzere Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı.

Salgına karşı alınan önlemlerin yetersiz olduğunu söyleyen ve Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nün kendileri ile bilgi paylaşmamasını eleştiren Osman Sağlam hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından şikayette bulunulduğu öğrenildi.

Şikayet üzerine Sağlam hakkında “halkı korku ve paniğe sevk etme” iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Telefon ile emniyet müdürlüğüne çağrılan Sağlam’a verdiği demeçler soruldu. Sağlam alınan ifadesinin ardından emniyetten ayrıldı.

Sağlam, 500 kişinin karantinada olduğunu aktarmıştı. Doktorların korona virüsü teşhisi koymaktan çekindiklerini söyleyen Sağlam, teşhis koyan bir doktorun hastalığı açıklaması nedeniyle izne çıkarıldığını belirtmişti.

Sağlam, “Hekimlerin tanı koymaktan korktukları çok sayıda hasta var. Açıkçası özel hastaneler de diğer hastaneler de korona virüsü tanısı koymamaları için hekimlere baskı yapıyor” demişti.

“Yöneticilerin alkışlamasına değil, güvenli koruyucu ekipmana ihtiyacımız var” diyen Sağlam, “Sağlık Müdürlüğü’nden randevu talebimiz oldu. İl Sağlık Müdürü’nün şahsi telefonunu 2 gün boyunca aradık, mesaj attık ama talebimize herhangi bir cevap alamadık, dolayısıyla herhangi bir paylaşım ve ortak çalışma yapamıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 15:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER