Mardin'de 'polisin silahlı saldırısı sonucu bir kişi yaşamını yitirdi' iddiası

Nusaybin'deki protestolar esnasında bir gencin polisin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirdiği öne sürülürken, polislerin morgda tutulan cenazeye hiç kimseyi yaklaştırmadığı belirtildi

Mardin'de 'polisin silahlı saldırısı sonucu bir kişi yaşamını yitirdi' iddiası

Mardin'in Nusaybin ilçesinde gözaltıları ve hava saldırılarını protesto etmek için birçok mahallede sokaklara çıkan eylemcilere polis silahla saldırdı. Abdulkadirpaşa Mahallesi Kanarya Sokak'ta gece saat 01.30 sularında polis ve özel harekât timlerinin silahla taraması sonucu ismi öğrenilemeyen 1 gencin yaşamını yitirdiği bildirildi. Yaşamını yitiren kişinin önce Nusaybin Devlet Hastanesi'ne, oradan da polisler tarafından Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.

SOKAK POLİS DOLUYDU

Evrensel'de yer alan habere göre; görgü tanıklarından Sevim Adıyek, olayın evinin önünde gerçekleştiğini, silah sesi duyulması üzerine pencereden sokağa baktığını ve sokağın polislerle dolu olduğunu söyledi. Yaralı 1 kişinin polisler tarafından bir ambulansa bindirildiğini belirten Adıyek, sabah sokağa çıktığında evinin önünde kan izleriyle karşılaştığını aktardı.

POLİS GENÇLERE SALDIRDI

Mülkiye Evren isimli bir diğer tanık ise, polislerin gençlere saldırdığını ve saldırı sonucu 1 kişinin yaralandığını belirterek, "Gençler 'Arkadaşlarımız yaralandı' deyip yardım istiyorlardı. Fakat polislerden dolayı sokağa çıkamadık" dedi.

İNFAZ İDDİASI

İsmini açıklamak istemeyen bir başka görgü tanığı ise, polislerin söz konusu kişiyi infaz ettiğini iddia etti.

CENAZE MARDİN'DE

Yaşamını yitiren kişinin şu an Mardin Devlet Hastanesi morgunda tutulduğu ve polislerin hiç kimseyi cenazeye yaklaştırmadığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
dijwar
dijwar - 5 yıl Önce

o zaman insan gibi yaşayın neden uyuyan 2 polisi uykusunda katlettiniz aynısı senin ailene olsun ne yapardın kısasa kısas

Ich
Ich - 5 yıl Önce

Dijwar anani götürsünler senin o polisleri kürtlerin öldürmedikleri ne malum sizi kim götürüyorsa kürtlerden biliyorsunuz. sizin kaniniz bozuk Oglum insan degilsiniz

MERT
MERT - 5 yıl Önce

i̇dda deği̇l gerçek

Türk
Türk - 5 yıl Önce

Senin yazdığın klavyenin tuşları polisler Gençler'e saldırmış gecenin o saatinde ekmek almaya mı gitti o Yaratıklar vuran polise helal olsun :))?

SIRADAKİ HABER