Mansur Yavaş'tan kendisine 'çapsız' diyen Gökçek'e: Ruh sağlığı bozuk, doktora görünmesini tavsiye ediyorum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Melih Gökçek'in kendisi hakkındaki 'çapsız' lafı üzerine 'Çapsızlık buysa yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım' dedi.

Mansur Yavaş'tan kendisine 'çapsız' diyen Gökçek'e: Ruh sağlığı bozuk, doktora görünmesini tavsiye ediyorum

KRT TV'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalar yapan Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, ABB eski Başkanı Melih Gökçek'in kendisi hakkındaki sözlerine cevap verdi.

Yavaş, "Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor 'çapsız şöyle, çapsız böyle' diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise 'siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır' diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP'li belediye başkanına 'çapsız' dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum." diye konuştu.

"Hiç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuz için pişman oldunuz mu?" sorusu üzerine Mansur Yavaş, "Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. 'Çapsızlığım' orada; onlar gibi beceremiyorum, çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum. Benim dönemimde zengin olanlar yok. Yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım, çapsızlık buysa" dedi.

'ANKARALILAR BENİ BELEDİYE BAŞKANI OLMAM İÇİN SEÇTİ'

Mansur Yavaş "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna da şu cevabı verdi: "Ankara halkı beni Ankara'ya hizmet etsin diye seçti. Hatta böyle siyasi işlere karışmamı istemediği de belli ki sadece hizmet odaklı çalışınca şu konuşulmaya başlandı. 'Adam işini yapıyor' Demek ki Türk milleti işini yapan adama hasret kalmış. İşini yaparken her şeye karışan insanı istemiyor. 'Biz seni belediye başkanı olarak seçtik, belediye başkanlığını güzelce yap diyor'. Ben de memnunum, inşallah daha güzel hizmetler yapacağız. Atatürk'ün bize emanet ettiği Başkent'i dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışacağız. Ondan sonra yarın sokağa çıktığımda 'Geldi güzel de hizmet etti', dendiği zaman benim için en büyük makam odur. Bunun haricinde bir şeye ne odaklıyım ne de düşünüyorum. Beni Ekrem Bey'le böyle zaman zaman yarıştırıyorlar ama şu kadarını söyleyeyim biz ancak hizmette yarışırız."

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
yarası büyük
yarası büyük - 2 ay Önce

kaybetmeyi hazmedememiş hala

Halk Vatansever
Halk Vatansever - 2 ay Önce

Kedi ulaşamadığı et e mındar dermiş. O Gökçe denilen mahlukat ve hırsız havlasın dursun.

zahit
zahit - 2 ay Önce

bende diyorum hasta

SIRADAKİ HABER