Maliye Bakanı'na 'yavru saray'!

Ek hizmet binası için proje ödeneği 48 milyon lira olarak belirlenmiş

Maliye Bakanı'na 'yavru saray'!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bakanlık’ın bahçesinde ek hizmet binası yaptırdı. Binanın; bakan, bakan yardımcısı ve müsteşar için kullanılacak olması Bakanlık içinde tartışmalara neden oldu.

Hüseyin Özay'ın Taraf'ta yer alan haberine göre bakanlık bahçesindeki ağaçlar kesilerek yapılan ek binada sadece üst düzey personel olacak. Maliye’nin “yavru sarayı”nın hikâyesi şöyle:

Maliye Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Maliye Bakanı Şimşek ve Müsteşarı Naci Ağbal, geçtiğimiz yıl hâlen makam hizmetlerinde kullanılan Bakanlık binasının yetersiz kalması üzerine ek bina yapılmasını kararlaştırdı. Bu karar üzerine, yeni bakanlık binası için TOKİ görevlendirildi. TOKİ de geçtiğimiz yıl gerekli ihaleleri yaparak, Maliye Bakanlığı’nın ek hizmet binasının yapımı için bir firmayı görevlendirdi.

Proje ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başlayınca, bahçede yapılan ve ek hizmet binası olarak nitelendirilen projenin aslında, bakan ve yakın çalışma arkadaşları için makam hizmetlerinde kullanılacağı da gün yüzüne çıktı. Hâlen yapımı devam eden ek hizmet binasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra, bakan yardımcısı, müsteşar ve danışmanlarının odaları bulunacak. Aynı hizmet binasında bazı başkanlar ile müsteşar yardımcılarına da oda tahsis edilmesi planlanıyor. Bu kişilerin dışında makam tahsis edilecek üst düzey bürokratların isimleri ise sır gibi saklanıyor.

Maliye Bakanı Şimşek ve yakın çalışma arkadaşları için yapılan yeni hizmet binasının, proje ödeneği ise 48 milyon lira olarak belirlendi. Ancak, ilave tadilatlarla bu rakamının şimdiden 50 milyon lirayı geçtiği öğrenildi. Projenin, 2016 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 09:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER