MAK Danışmanlık'tan yeni anketi: Cumhur İttifakı yüzde kaça düştü?

Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42'ye düştü, Millet İttifakı yüze 45'te

MAK Danışmanlık'tan yeni anketi: Cumhur İttifakı yüzde kaça düştü?

MAK Danışmanlık tarafından son yapılan anketin sonuçlarına göre, "Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı bloklarına bakış açınız hangisi olur?" sorusuna katılımcıların yanıtı yüzde 45 ile 'Millet İttifakı' oldu. 'Cumhur İttifakı'na oy veririm' diyenlerin oy oranı ise yüzde 42'de kaldı.

MAK Danışmanlık, Eylül ayı son anketini açıkladı. Buna göre ittifaklar arasında Millet İttifakı'nın önde olduğu gözüküyor.

"Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı bloklarına bakış açınız hangisi olur?" şeklindeki soruya, yüzde 45 oranında Millet İttifakı tercih edildi. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42'de kaldı. "Yeni bir ittifak olmasını istiyorum" diyenlerin oranı yüzde 8 iken, kararsızların oranı yüzde 5 oldu.

Katılımcılara sorulan, "Size göre erken genel seçim (milletvekilliği seçimi) yapılmalı mıdır?' sorusuna yüzde 41 oranında 'Evet' yanıtı verildi. Yüzde 31 oranında 'Hayır' yanıtı verilirken, kararsızların oranı yüzde 28 oldu.

Ankette katılımcılara Muharrem İnce sorusu da soruldu. "Mevcut partiler varken sayın Muharrem İnce yeni bir siyasi parti kurarsa Muharrem İnce'nin genel başkanlığındaki partiye oy verme davranışınız ne olur?" şeklindeki soruya 'Kesinlikle oy vermem' diyenler yüzde 75 oranında oldu.

Yüzde 17 'Kararsızım' cevabını verirken, 'Kesinlikle oy verebilirim' diyenlerin oranı yüzde 3 oldu.

"Seçim zamanının konjonktürel şartlarına bağlı olarak oy verme değişebilir" diyenler ise yüzde 5 olarak belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayarkerim
ayarkerim - 7 ay Önce

akpyeoykesinlikleoyyo

yalan dolanla olmaz bu işler
yalan dolanla olmaz bu işler - 7 ay Önce

bugün antepte bir günde 300 fabrika açmış inanan varmı devamında bir de özel sektör şöyle iyi böyle iyi kimse el koymasın diyor.neden diyor etekleri tutuştu kaybedecekler yavaş yavaş anlıyorlar chpnin sözcüsü geçenlerde iktidara gelirsek el koyacağız bu yandaş müteahhitleri usulsüz ihale aldıkları projelere diye demişti.şimdi dış dünyada sanal gündem oluşturamıyorlar tekrar doğuda pravakasyon yapıyor oradakiler en fazla 2,5 yıl dişini sıkıp pravakasyona gelmeden durabilirlerse bu iktidardan kurtuluruz.örnek kendi ajaslarında urfada türk bayrağı indirmiş biri haberi var bunlar nedir akp ye oy lazım oy.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 7 ay Önce

Anketlerde acaba geleçek nasıl olmalı,son altmış yılı darbe anayasası ile gecen ve dünyada örneği olmayan VASİ kurumların karar veriçi olmaları (mgk,yök,rtük) gibi ve dünyada örneği olmayan iki anayasası,iki meclisi olan bu ülkede yaşayanlar,yüz yıllık tarih boyunca tanışmadıkları burjuva demokrasisi ile ilgili sorular sorulsa.
1- Evrensel hukuk hakkında ne biliyorlar
2- temel haklar hakkında bilgileri
3 İLO (uluslar arası çalışma örgütü hakkında bilgileri
4- Yasama yetkili yerinden yönetim hakklında bilgileri
5- Doğuştan insana verilen (dili,inancı ve dünyaya geldiği halkın tanımı- ONUR VE ERDEM) hakkında bilgileri
6- Hz. Muhammed'in medine sözleşmesi (8) maddesi hakkında bilgileri
Örnek( doğuştan insana bahş edilen hakkın verdiği değerleri ben red edersem Alahı RED etmeiş olurum üzerinden sözleşme hakkında bilgi

SIRADAKİ HABER