Maçoğlu: Üç ajans, Dersim Belediyesi'ne ambargo uyguluyor

Maçoğlu, muhabirlerin belediyenin çalışmalarını takip etmelerine rağmen ajansların bu haberleri yayımlamadığını söyledi

Maçoğlu: Üç ajans, Dersim Belediyesi'ne ambargo uyguluyor

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, kentteki muhabirlerin belediyenin çalışmalarını takip etmelerine rağmen ajansların bu haberleri yayımlamadığını söyledi.

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) uzun süredir belediyeye ilişkin haberleri yayımlamadığını söyleyen Maçoğlu, şimdi de Demirören Haber Ajansı (DHA) ile Anadolu Ajansı’nın (AA) ambargo uyguladığını açıkladı.

BirGün’den Dilan Esen’e konuşan Maçoğlu, belediyeye uygulanan ambargo ve sansüre tepki gösterdi. “Yaptığımız çalışmalar, buradaki basın emekçileri tarafından haber yapılıyor, takip ediliyor fakat bir türlü yayımlanmıyor” diyen Maçoğlu, bu konuya dair rahatsızlıklarını dile getirmek istediklerini aktardı. Yapılan bu uygulamanın halkı cezalandırmak olduğunu söyleyen Maçoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bu yapılan uygulama hem halkı cezalandırma hem de Dersim Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları halka duyurmama demektir. Bazı basın emekçisi arkadaşlarımızın bu haberlerin neden yayımlanmadığını sorunca 2 aylık izne ayrıldığını da duyduk.”

Muhalif bir belediyecilik yaptıklarını söyleyen Maçoğlu, “Sansür ve ambargo bu nedenle uygulanıyor. Kimseye zorla bizim haberlerimizi yapın demeyiz. Ama burada yapılan çalışmaları çekip sonra yayımlamamak doğru değil” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 10:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
neden acaba
neden acaba - 11 ay Önce

bu kapitalistler en çok koministlerden korkuyor neden çünkü bütün malı mülkü serveti üstlerine yapmış stoklamışlar diğer halklarıda köle gibi kullanıyorlar.eğer bir kaybederse onlarda çalışmak emek harçamak zorunda böyle yattığı yerden faiz haraç toplayarak yaşamazlar artık.bakın bir eylem yapacaklarında bunu hangi maske ile yapıyorlar ya kominist sol maskesiyle ya da islamcı maskesiyle ama kazana kim bu kapitalistler.onları terörist diye gösteriyorlar kendilerini daima hak sahibi elbet bu gayrimeşru saltanatları yıkılacak.

SIRADAKİ HABER