Londra Caz Festivali’nde Kürdistan esintileri

Festival 15-25 Kasım 2019 arasında

Londra Caz Festivali’nde Kürdistan esintileri

Arts Canteen tarafından düzenlenen EFG Londra Caz Festivali bu yıl 15-25 Kasım 2019 arasında gerçekleşiyor. Festival, en iyi caz geleneklerinin bazılarını hem deneyimli hem de yeni ortaya çıkan sanatçıların gerçekleştirdiği yenilikçi ortaklaşmalarla birleştiriyor.

EFG Londra Caz Festivali, dünyanın her yerinden müzisyenleri Londra'ya getiriyor. Festival kapsamında Londra çapında düzenlenen ve Mısır, Cezayir, Türkiye, Irak, Afganistan, İran ve Kürdistan’dan sesleri buluşturan özel dinletiler ile kültürler arası kimliğe ışık tutan ve kültürel klişeleri yıkan caz akşamlarının tadını çıkarın.

EFG Londra Caz Festivali, şehir genelinde yüzlerce konserden oluşuyor ve konser salonlarından sokak köşelerine kadar her yerde ortaya çıkan cazı görmek mümkün. 

Festival, Radif & Maqam Inspiration projesi kapsamında Kürdistan, İran ve Afganistan’dan üç güçlü kadın sesi ile açılışını gerçekleştirecek. Sanatçılar Suna Alan, Azadeh ve Elaha Soroor’un sahne alacağı proje, Orta Doğu’daki komşu ülkelerin müzikal buluşmasını içeren eşsiz bir etkinlik.

Richmix, 35 - 47 Bethnal Green Road, E1 6LA adresinde 20:30-23:30 saatleri arasında gerçekleşecek konserin biletleri https://richmix.org.uk/book-online/494402 websitesinden temin edilebilir.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER