Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 13 köyde ilan edilen ‘sokağa çıkma yasağı’ 4 gün sonra kaldırıldı

Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 13 köyde, 31 Ağustos’ta ilan edilen “sokağa çıkma yasağı” bugün saat 10.30 itibariyle kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği yasağın kaldırıldığını yazılı açıklama ile duyurdu.

Diyarbakır Valiliği’nin açıklaması şöyle:

Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon icra edilmiştir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 05.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı 03 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 10.30’dan itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER