Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı

Lice ve Hani’ye bağlı 22 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı

Lice’de operasyon öncesi, Lice ve Hani ilçelerine bağlı 22 köyde, bugün saat 17.00’den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Hani ilçesi Yukarı Turalı Mahallesi, Şabek Komu, Damlatepe Mahallesi ile Lice İlçesi Akçapınar Mahallesi, Şenlik Mahallesi, Tuzlaköy Mahallesi ve Birlik Mahallesi arasında kalan bölgede operasyon düzenlenecektir” denildi.

Operasyon bölgelerinde bulunan Hani ilçesine bağlı Yukarı Turalı Mahallesi, Akçayurt Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Başaklı Mahallesi, Taşburun Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Karapilyar Mahallesi, Aşağıturalı Mahallesi, Damlatepe Mahallesi, Çay Mahallesi, Horsel Mahallesi, Mezartarlası Mahallesi, Sıraevler Mahallesi, Karapilyari Mahallesi ile Lice ilçesine bağlı Elmadere Mahallesi, Boyluca Mahallesi, Ayaz Mahallesi, Akçapınar Mahallesi, Şenlik Mahallesi, Tuzlaköy Mahallesi, Birlik Mahallesi, Şakan Mahallesi’nde 4 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 17.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklandı.

Açıklamanın devamında, “Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” denildi.  (İMC)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 17:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER