Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı

Lice ve Hani'nin 13 köyünde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 13 köyde, bugün saat 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice İlçesi'ne bağlı Birlik, Şenlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Duruköy ve Daralan köyleri ve Hani İlçesi'ne bağlı Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Serenköy ve Uzunlar olmak üzere toplam 13 köyde bugünden geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği'nin konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Birlik, Şenlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Duruköy ve Daralan köyleri ve Hani İlçesine bağlı olan; Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Serenköy ve Uzunlar köyleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 05.00’ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 16:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER