Lice'nin 16 köyünde "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi

Sabah saatlerinden bu yana savaş uçakları, helikopter ve toplarla bombardımana tutulan Lice'nin 16 köyünde "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi

Lice'nin 16 köyünde "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi
Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında savaş uçaklarıyla sabah saatlerinden bu yana yapılan bombalamanın ardından 16 köyde "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi. Kaymakamlığın resmi sitesinde yapılan duyuruda, yasağın "ikinci bir emre kadar" devam edeceği belirtildi. 

Lice’nin Dibek, Arıklı, Çağdaş, Yolçatı, Tepe, Serince, Beğendik, Esenli, Kabakaya, Uçarlı, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Çavundur ve Dolunay köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kaymakamlığımızca 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 32/Ç maddesi gereğince halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması, kamu düzeninin tahsisi ve huzur ortamının sağlanması amacıyla 23 Nisan.2016 saat 09.00'dan geçerli olmak üzere Lice ilçesi kırsalında Bölücü Terör Örgütü Mensuplarına yönelik yürütülecek olan operasyonlar sebebiyle Dibek, Arıklı, Çağdaş, Yolçatı, Tepe, Serince, Beğendik, Esenli, Kabakaya, Uçarlı, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Çavundur ve Dolunay köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 16:17
YORUM EKLE