Leyla Güven’e destek için açlık grevi yapanlara gözaltı

Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine destek amacıyla önceki hafta Diyarbakır ve Hakkari’de üç günlük açlık grevine giren 8 kişi gözaltına alındı

Leyla Güven’e destek için açlık grevi yapanlara gözaltı

Diyarbakır ve Hakkari’de yapılan ev baskınlarında HDP ve DBP yöneticisi ve üyesi 18 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların 28 gündür cezaevinde açlık grevinde olan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e geçtiğimiz günlerde destek açlık grevi yapanların olduğu öğrenildi.

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) yönetici ve üyelerine yönelik gözaltı operasyonları devam ediyor. Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde önceki gün HDP’li yöneticilerin evlerine polislerce baskınlar düzenlendi. Evlere yapılan baskınlar sonucu HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Necmettin Burakmak, Yenişehir İlçe Başkanı Vahap Günay, HDP Kayapınar İlçe Eş Başkanı Haluk Eyüpoğlu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bağlar İlçe Eş Başkanı Ali Alkan, DBP Yöneticisi Ramazan Üngür ve HDP Yöneticileri Osman Dön ile Sait Demir ve Seyfettin Kılıç, Esma Ayata, Diyadin Noyan gözaltına alındı. HDP ve DBP’li yöneticiler, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, gözaltına alınma gerekçeleri konusunda ise bilgi alınamadı.

Gözaltına alınan HDP ve DBP’li yöneticiler, 17-18 Kasım tarihlerinde HDP Diyarbakır il binasında DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in eylemine destek amacıyla açlık grevine katılmıştı.

Hakkari’de de önceki gün sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında DTK Eş Başkanı ve Milletvekili Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine destek amacıyla önceki hafta üç günlük açlık grevine giren 8 kişi gözaltına alındı.

Yapılan ev baskınlarında HDP İl Eş Başkanı Zeynep Kaya, DBP il Eş Başkanı Nuriye Aktaş, Yüksekova DBP İlçe Eş Başkanı Nevzat Kaya ile Partililer Şehriban Acar, Keskin Erol, Recep Aktaş, Necip Coşkun ve Nurettin Atsız gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Hakkari Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi.

Kaynak: Gazete Yazıyor

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 21:27

YORUM EKLE
YORUMLAR
nazif
nazif - 3 yıl Önce

Bu operasyondan sonra adalet yürüyüşü yapanlara gelecek

SIRADAKİ HABER