Lastik-İş Genel Başkanı soruşturmasına yayın yasağı

Kararı Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliği verdi

Lastik-İş Genel Başkanı soruşturmasına yayın yasağı

Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın öldürülmesine ilişkin yayın yasağı kararı verdi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 1. Sulh Ceza Hakimliği'nden, "olaya ilişkin soruşturmanın neticelenmemiş olması, delillerin toplanıyor oluşu, şüphelinin "sanık" sıfatı almamış olması, dosyanın müşteki şüphelilerin ve hayatını kaybeden Abdullah Karacan'ın yakınlarının da yapılan ve yapılabilecek haberlerden etkilenme ihtimallerinin bulunması bakımından" tüm basın yayın organları vasıtasıyla olayla ilgili yayın yasağı getirilmesi talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren hakimlik yayaın yasağı kararı aldı. Kararda şu ifadelere yer verildi: "İddianamenin kabulü kararına kadar kamuoyunun bilgilendirilmesine ilişkin ve yalnızca haber özelliği taşıyan haberler dışında şüphelinin ve müştekilerin ismi belirtilerek veya fotoğrafları kullanılarak soruşturma evrakının içeriği ile ilgili olmak üzere her türlü sesli ve görüntülü, yazılı ve görsel medya ile internet ortamında yapılan yayınların yasaklanmasına karar verilmiştir."

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasını önceki gün ziyarete gelen Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, iş yeri temsilciliği binasında işçilerden Sedat Uzunlar tarafından öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 15:38

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER