Kuru çaya yüzde 15 zam

ÇAYKUR artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı

Kuru çaya yüzde 15 zam

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı. ÇAYKUR Yönetim Kurulu kararı ile kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı. Kuru çay zammı bugünden itibaren geçerli olacak.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir süredir çay sektörü temsilcileri fiyat maliyet artışları nedeniyle kuru çaya zam talebinde bulunuyordu.

Yapılan zammı geç kalmış  bir zam olarak değerlendiren Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Geç bir zam. Yüzde 15 yeteli değil. Mutlaka devamı gelecektir. Maliyet giderleri arttı. Bu zammı geç kalan bir zam olarak kabul ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Sürekli satılacağı haberleriyle gündeme gelen ÇAYKUR, AKP'nin talimatıyla Varlık Fonu'na devredilmişti.

Sayıştay raporlarında sürekli zarar ettiği ortaya çıkan ÇAYKUR'a ilişkin eski CHP milletvekili Haluk Pekşen, “ÇAYKUR planlı bir kurguyla batağa sürüklendi, bilinçli bir yıkım politikasının hedefi olmuştur. AKP’nin amacı tıpkı şeker fabrikaları, çimento fabrikalarında olduğu gibi ÇAYKUR'u da haraç mezat satmaktır" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER