Kürtçe konuşan baba oğulu vuran katile müebbet

Verilen cezalarda hiçbir indirim uygulanmadı

Kürtçe konuşan baba oğulu vuran katile müebbet

Aralık 2018’de ‘Kürtçe konuştuğu’ gerekçesiyle Kadir Sakçı’yı (43) ateş ederek öldüren ve oğlu Burhan Sakçı’yı (16) ağır yaralayan sanık Hikmet Usta’ya cinayet dolayısıyla müebbet, ağır yaralamadan dolayı da 15 yıl hapis cezası verildi.

Özgürlükçü Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi Resmi Hesabı’ndan paylaşılan bilgiye göre, verilen cezalarda hiçbir indirim uygulanmadı.

Davayı takip eden Özgürlükçü Hukuklar Derneği (ÖHD) İstanbul Şubesi’nin hesabından atılan tweet’te, “Umarız ki bu ceza tüm ırkçı saldırılar açısından caydırıcı olur” denildi.

NE OLMUŞTU?

16 Aralık 2018 günü Sakarya’nın Hendek ilçesi Yenimahalle Mahallesi Beştepeler Caddesi’nde meydana gelen olayda Kadir Sakçı ve oğlu Burhan Sakçı’nın önü kıraathane önünde Hikmet Usta (55) ve yanındakiler tarafından kesildi. Kürtçe konuşan baba ve oğula, “Kürt müsünüz, Suriyeli mi?” diye soran Hikmet Usta, baba ve oğlun “Kürdüz” demesi üzerine “zaten sizi sevmiyorum” diyerek belindeki tabancayı çıkarıp ateş etti. Kadir Sakçı yaşamını yitirdi, oğlu Burhan Sakçı ise ağır yaralandı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 11 ay Önce

Çok şükür bu ülkede adil hukum veren bir hakim ve savcı çıktı

Sezer emiroğlu
Sezer emiroğlu - 11 ay Önce

Çok güzel bir ceza verilmiş adalet yerini buldu desem yeridir bizi bizden ayıran ırkçılara güzel bir ceza olmuş tşkler güzel mahkeme heyeti yüreğimize su serptiniz ve bizler bir kez daha biliyoruzmi adalet eşit

Hamza Ergül
Hamza Ergül - 11 ay Önce

Merak ediyorum burası Kürdistan olsaydı siz Türkçe konuştuğunuz için öldürülurmuydz bence hayır yazık ya nasıl bı fasitlik Bu anlamadm

SIRADAKİ HABER