Kürkçü: Tahir Elçi’ye yapılan resmi bir suikast

Ertuğrul Kürkçü, Tahir Elçi'nin öldürülmesinin tek suikast olarak kalmayabileceğinden endişe ettiğini söyledi

Kürkçü: Tahir Elçi’ye yapılan resmi bir suikast

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin, basın açıklaması yaptığı sırada öldürülmesiyle ilgili, resmi bir suikast olduğunu belirterek, “Elçi’nin öldürülmesi tek suikast olarak kalmayabilir” dedi.

Tahir Elçi'nin öldürülmesi hakkında açıklama yapan Ertuğrul Kürkçü, "Olayın suikast olduğundan hiç şüphem yok, olayı görmedim; olay yerinde değildim ama bilgileri Diyarbakır’daki arkadaşlarımızdan aldık.

Görgü tanıklarının verdiği bütün bilgilere bakarak Tahir Elçi’ye bir suikast düzenlemek ve buna çatışma süsü vermek olduğunu öğrendik" dedi. Çatışma kurşunlarının Elçi'yi hedef aldığını bildiren Kürkçü, "Çatışmada olan hangi taraflar tarafından kurşun sıkıldığı belli değil.

Bunu bir suikast olarak görmeliyiz. Tüm yoksul Kürt halkıyla başlayan saldırılar Ankara’yı bulmuştu en son. Umarım korktuğumuz başımıza gelmez ancak bunun tek suikast olarak kalmayabileceğinden endişe ediyorum" ifadelerini kullandı.

 Ertuğrul Kürkçü sözlerini şöyle bitirdi; "Sahici bir soruşturma, gerçek katillerin ortaya çıkarılmasından daha çok mizansen üzerinden bir açıklama geldi Saray’dan.

Hakikaten çok acı bir durum, göz göre göre gelen bir cinayet bu. Kırmızı pazartesi gibi, herkes bunun olacağını biliyordu, o günün yaklaştığının farkındaydı."

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 3 yıl Önce

Tahir elçiyı katleden karanlık guçlerini nefretle kınıyorum inşaAllah döktükleri kande boğulacak