“Kulaçoğlu gözaltında işkenceye maruz kaldı”

Taylan Kulaçoğlu'nun avukatı Fatih Durak, müvekkilinin gözaltında işkence gördüğünü öne sürdü

“Kulaçoğlu gözaltında işkenceye maruz kaldı”

Delil yetersizliğinden daha önce serbest bırakıldığı RedHack soruşturması sebebiyle tekrar gözaltına alınan ve günlerdir emniyette tutulmasına rağmen avukatıyla görüştürülmeyen Taylan Kulaçoğlu'nun avukatı, müvekkili ile sonunda görüşebildiklerini belirtti.

Taylan Kulaçoğlu'nun avukatı Fatih Durak, müvekkilinin gözaltında işkenceye maruz kaldığını iddia etti.

Avukat Fatih Durak'ın Twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde:

"Taylan Kulaçoğlu (@TaylanKulacogIu) ve diğer gözaltına alınan arkadaşlarla ilgili endişelerimiz haklı çıktı, nihayet müvekkillerimizden bir kısmı ile görüşebildik. Ancak @TaylanKulacogIu nun İst. Emn. Md.'de çıplak aramaya maruz kaldığını, Ank. Emn. Md.'ne getirildikten sonra da defalarca darp edildiğini, yemek verilmediğini, temel insani ihtiyaçlarının karşılanmadığını, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını ögrendik.

“Lafı eğip bükmeye gerek yok. Yapılan işkencedir ve işkence insanlık suçudur. Delilden sanığa gidemeyenler, suçsuz oldukları defalarca kanıtlanmış insanları, işkence ile olmayan bir şeyi ikrara zorlamaktadırlar.

“Her mecrada sorumluları yargılanana kadar. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bugün insanlık onurunu hiçe sayanların yarın "adalet" isteyeceklerinden eminiz. Dün olduğu gibi!"

SALİHA KULAÇOĞLU: OĞLUMUN HAYATI İÇİN ENDİŞELİYİM

Taylan Kulaçoğlu'nun annesi Saliha Kulaçoğlu ise oğluna hiçbir şekilde ulaşamamasına Twitter'dan isyan etti. 

Anne Kulaçoğlu, şunlar yazdı: "İnsan haklarına aykırı bir şekilde kayıtsız, delilsiz, hukuksuz gözaltına alınan oğlumdan hiç bir şekilde haber alamıyorum. İşkence edildiğini,kötü muamele gördüğünü biliyoruz, hukuk devletinde bu nasıl mümkün olur, oğlumun hayatı için endişeliyim. Yıllardır bulamadıkları delilleri uydurmaya, işkence ederek itiraf ettirmeye çalışıyorlar. Tek bir delil olmadan yapılanlar hukuksuzdur"

Kaynak: İleri Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 09:54
YORUM EKLE