Kritik YAŞ öncesi TSK'de 2 orgeneral istifa etti

Her ikisi de YAŞ üyesi olan EDOK Komutanı Kamil Başoğlu ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı İhsan Uyar istifa etti

Kritik YAŞ öncesi TSK'de 2 orgeneral istifa etti

Bugünkü kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi 2 istifa haberi geldi.

NTV'nin haberine göre; her ikisi de YAŞ üyesi olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar ve EDOK (Eğitim ve Doktrin Komutanlığı) Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'nden istifa ettiği belirtildi.

YAŞ TOPLANTISI BUGÜN

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında bugün Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilecek.

İlk defa Çankaya Köşkü’nde yapılacak toplantıda, Türk Silahlı Kubbetleri’ndeki (TSK) terfi ve atamaların yanı sıra 15 Temmuz darbe girişimi de ele alınacak.

Toplantıda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar yer alacağı belirtilmişti.

İstifaların ardından gözler YAŞ toplantısına çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 19:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER