'KPSS'de pozitif hastaların sınava girdiği okulda gözetmenlere koruyucu kıyafet verilmedi' iddiası

Ankara’da koronavirüs pozitif olan yurttaşların Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda KPSS’ye girdiği ancak ÖSYM’nin gözetmenlere bu durumu bildirmediği iddia edildi

'KPSS'de pozitif hastaların sınava girdiği okulda gözetmenlere koruyucu kıyafet verilmedi' iddiası

Ankara’da koronavirüs pozitif olan yurttaşların Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda KPSS’ye girdiği ancak ÖSYM’nin gözetmenlere bu durumu bildirmediği iddia edildi.

Dün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) koronavirüs (Covid-19) pozitif olan yurttaşların sınava girdiği okuldaki gözetmenlere durumun haber verilmediği iddia edildi.

Kendisini acil tıp doktoru olarak tanıtan ‘zutku' isimli sosyal medya kullanıcısı olayla ilgili şu iddialarda bulundu:

"Bugün annem KPSS gözetmeni olarak Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulunda görevliydi. Sınıfa giriyor ve kişilerden biri diyor ki ‘Hocam burası covid’lilerin gireceği okul mu?' Meğerse Ankara’daki covid pozitif olgular o okulda sınava giriyormuş.

Ve gözetmenlerin durumdan haberi yok, ÖSYM bunu bildirmemiş. Ben acil doktoru olarak şüpheli hastalara; tulum, bone, siperlik, n95, galoş, koruyucu kıyafet ne varsa giyinip giriyorum.

Covid servislerinde çalışanların koruyucu ekipmanlarını biliyorsunuz. Herkes bu kadar önlem alırken gözetmen öğretmenlere haber bile verilmeden pozitif hastalara 130 dakika gözetmenlik yaptırılıyor."

“BUGÜN ANNEMİN CANINA KAST ETTİNİZ”

" Haber verilmedi ve görev gereği savunmasız bir şekilde 130 dakika pozitif vakaya maruz bırakıldı” dedi. ÖSYM Başkanlığı’na seslenerek, “Siz bugün benim annemin canına kast ettiniz. Biz bu skandalı insanlara nasıl duyuracağız? Var mı böyle bir şey?

 İnsan hayatı bu kadar mı değersiz? Biz acilde her şüpheliden sonra acilimizi dezenfekte ettirelim ki başka insanlar hasta olmasın, ama gözetmenler bilinen, karantinada olan pozitif hastalara savunmasız bir şekilde devlet eliyle gönderilsin. Elim ayağım titriyor sinirden."

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER