Konya'da Gezi eylemcilerine linç girişimi

Faşistler tekme ve yumruklarla saldırıp linç etmek istediler...

Konya'da Gezi eylemcilerine linç girişimi

Konya'da Gezi Parkı'na müdahaleyi protesto etmek isteyen yaklaşık 50 kişilik gruba, karşık görüşlü grup saldırıp, linç etmek istedi.

Bunun üzerine Çevik Kuvvet polisi, Gezi Parkı eylemcilerini halka içine alıp, Çevik Kuvvet’e ait otobüsle, bölgeden uzaklaştırdı. Karşıt görüşlü grupta  polisin müdahalesiyle dağıldı.

Konya'da bugün akşam saatlerinde ilk olarak aralarında Eğitim-İş Sendikası üyelerinin bulunduğu yaklaşık 100 kişi Zafer Meydanı'ndaki Gedavet Parkı'nda toplanıp Gezi Parkı'na müdahaleyi  protesto etti. Çevrede toplananların Gezi Parkı eylemcilerine tepki göstermesi üzerine polis, alanda geniş güvenlik önlemedi aldı. Ardından tepki gösteren yaklaşık 20 kişinin , eylemcilerin yanına yaklaşmasına izin vermedi. Eylemciler sloganlar eşliğinde yaklaşık yarım saat Gezi Parkı'nın yıkılmasını ve yaşanan olayları protesto etti. Her iki grupta sessizce dağıldı.

İkinci Gezi Parkı eylemi ise aralarında KESK üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi Kültür Park'ta toplandı. Grup, sloganlar eşliğinde Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto ettiği sırada çevreden toplanan  karşıt görüşlü bir grup  eylemcilere tepki gösterip saldırmak istedi. Polis bu kez de eylemciler ile saldırganlar arasında blok oluşturup, eylemcilere yaklaşılmasını önlemek istedi. Ancak eylemci gruplara tepki gösterenlerin sayısı biranda artınca, bazı kişiler tekme ve yumruklarla eylemcilere saldırdı. Polis müdahalede bulundu. Eylemcilere tepki gösteren grup ile polis arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Çevik Kuvvet Polisi, gezi parkı eylemcilerini halka içine alıp alandan uzaklaştırmak istedi. Toplanan grup, gezi parkı eylemcilerini linç etmek isteyince polis, çareyi eylemcileri Çevik Kuvvet’e ait otobüse bindirerek uzaklaştırmakta buldu. Gezi Parkı eylemcileri Çevik Kuvvet otobüsüyle uzaklaştırıldığı sırada saldırgan grup bu kez otobüse yöneldi. Polis müdahale ederek önledi. (hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 01:46
YORUM EKLE