Konya'da 'Sigaraya Hayır' yazılı broşürler toplatıldı

AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, “Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu” dedi

Konya'da 'Sigaraya Hayır' yazılı broşürler toplatıldı

Konya’da bakanlığın bağımlılıkla mücadele kapsamında hazırladığı broşürler, üzerinde ‘Sigaraya Hayır’ yazdığı gerekçesiyle toplatıldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Sağlık Bakanlığı sigarayla mücadele kapsamında çeşitli tanıtım afiş ve broşürleri bastırdı.

Konya’da da kentin farklı noktalarına asılan afiş ve broşürlerde şunlar ifadeler kullanıldı: “Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz? ‘HAYIR’ diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.”

“YANLIŞ ANLAŞILMAYA NEDEN OLMAMASI İÇİN” 

Ancak referandum sürecine girilmesiyle Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bastırılan afiş ve broşürlerin toplatıldığı ortaya çıktı.

İddiayı doğrulayan AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, “Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu” dedi.

Bu arada broşürlerin basımı da durduruldu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 23:45

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER