Komünist Başkan'dan yeni proje

Ovacık Belediyesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yeni ürünlerin satışına başlayacak

Komünist Başkan'dan yeni proje

Nohut, fasulye, bal gibi doğal ürünleri büyük ilgi çeken Dersim Ovacık Belediyesi'nin Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yeni ürünlerin satışına başlayacak. Bu ürünleri başında dut pekmezi ve barbunya geliyor. 

Adnan Payaslı'nın CNN Türk'te yer alan haberine göre Ovacık Belediyesi şu an nohut, süzme ve petek bal satışına devam ediyor. Fasulye ise tükendi. Belediye yoğun talep nedeniyle İstanbul'daki şubesine ürün göndermekte zorlanıyor. Ürünlerin satışı www.ovacikdogal.com adresi üzerinden yapılıyor.

Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden Senem Yerlikaya talebin bu kadar fazla olmasını bilinçli tüketicinin 'endüstriyel gıdaların zararlarının farkında olmasına' ve satıştan elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak gitmesine bağlıyor. Yerlikaya'ya göre Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu'na duyulan güven de bu durumun sebeplerden biri.

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna sunulan Süt inekçiliği projesi de beklemede. Projeyle ilçede süt inekçiliğinin geliştirilmesi ile beraber atıl durumda bulunan mandıraları faaliyete geçirmek amaçlanıyor.

Kooperatif önümüzdeki yıl ürün yelpazesini de genişletecek. Bal, nohut ve fasulyeye ek olarak; gulik otu, ev tipi dut pekmezi, barbunya gibi ürünlerin satışına başlanacak.

Kooperatif "Ovacık" ismi kullanılarak farklı hesaplardan yapılan satışlar konusunda da tüketiciyi uyarıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 08:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

İdeoloji,din, akrabalık, sempati, partizanlık herşey yerin dibine batsın. Doğru olan birşey yapılıyorsa kimin yaptığına bakmaksızın alkışlamak gerekiyor. Tebrik ederim Sayın başkanım. Senin varlığın ayda bir mum ışığı gibi ama yine de seninle birlikte umutlandık. Teşekkürler..

SIRADAKİ HABER