Kobani merkezi IŞİD'den arındırıldı

DİHA: Kent merkezi tümüyle IŞİD'den arındırıldı, Kobani'nin güneyindeki bir köyde saklanan IŞİD'lilere yönelik operasyon ise sürüyor

Kobani merkezi IŞİD'den arındırıldı

Kobani'ye girerek katliam gerçekleştiren IŞİD'e yönelik operasyon başlatan YPG/YPJ güçlerinin bu operasyonları sonucunda kent merkezini bütünüyle IŞİD'den temizlediği bildirildi.

DİHA'daki habere göre; IŞİD'liler gerçekleştirdikleri katliam sonrasında Mekteba Reş (Siyah Okul), Saziya Çande (Kültür Merkezi) ve Nexweşxane ya Miştenur'a (Miştenur Hastanesi) sığındılar ve YPG/YPJ güçleri de buralara operasyon düzenledi.

İki günden bu yana sürdüren YPG/YPJ güçlerinin son hamlesi sonucunda ise her üç merkezdeki IŞİD'liler de öldürüldü. IŞİD'lilerden arındırılan her üç merkezin tepesine ise YPG bayrakları asıldı.

Kent merkezi bütünüyle IŞİD'den arındırılırken, kentin 6 kilometre güneyinde yer alan Kulilk köyünde saklanan IŞİD mensuplarına dönük operasyonun ise halen sürdüğü öğrenildi.

5-6 kadar IŞİD üyesinin saklandıkları evlerin çevresini kuşatan YPG/YPJ güçlerinin, söz konusu grupları da temizlemesinin an meselesi olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER