Kobani eylemlerine saldırı: 14 ölü

IŞİD'in Kobani saldırısını protesto eden guruplara hem polis hem IŞİD yanlıları saldırdı

Kobani eylemlerine saldırı: 14 ölü

IŞİD'in haftalardır süren Kobani kuşatmasını protesto eden grupların gösterilerinde kan aktı.

Diyarbakır, Batman gibi kentlerde göstericiler IŞİD ve Hizbullah yanlısı gruplarsaldırısına uğradı.

14 kişi hayatını kaybederken 6 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Türkiye sınırında bulunan Kürt kenti Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto etmek için yapılan gösterilerde kan aktı. Türkiye’nin pek çok noktasında gerçekleştirilen eylemlerde IŞİD'i protesto eden gruplar hem polisin hem de IŞİD yanlısı grupların saldırısına uğradı.

Pek çok kentin savaş alanına döndüğü olaylarda, Diyarbakır’da 8, Mardin’de 2, Siirt’te 2, Batman’da 1 kişi, gruplar arasında çıkan çatışmada öldü.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞIMuş’un Varto ilçesinde ise 1 kişi, polis saldırısında başından vurularak hayatını kaybetti. Diyarbakır, Batman, Siirt, Van, Muş ve Mardin’de tüm kentleri ya da ilçelerini kapsayan sokağa çıkma yasakları ilan edildi.

Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı perşembe sabahı 06.00’ya kadar uzatıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki “güvenlik zirvesi” ise bugün saat 14.00’te Ankara’da toplanacak. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
diyarbakırlı
diyarbakırlı - 7 yıl Önce

...tezkere'ye hayır, diyorlar, sonra çıkıp silah istiyorlar, asker istiyorlar. bu nasıl bir çelişki? orada güvenli bölge oluşturalım, kobani'yi saldırılardan koruyalım, diyenlere ateş püskürüyorlar, sonra 'kobani'yi niye kurtarmıyorsun' diye ortalığı ateşe veriyorlar. bu nasıl bir hastalık? askere taş atan vekil, 'sizin devletiniz' diyen vekil, türkiye pyd'lileri işi̇d'in elinden kurtarmıyor, diye kıyameti koparıyor, bu nasıl bir siyasi körlük! aslında, bakarsak gerilim üzerinden kimlerin çözüm sürecini sabote etmeye çalıştığına, kimlerin sokak terörü üzerinden türkiye'yi hedef aldığına, kimlerin, hangi güçlerin içeride bu tahrikleri tertiplediğine dikkat edersek daha iyi anlayabiliriz. kobani bahane. bu gerilim üzerinden sokakları harekete geçirerek yeni bir muhalefet bloku üretmek ve hükümetle hesaplaşmak istiyorlar. dertleri türkiye ve hükümet, asla oradaki mağduriyetler değil. korkarım örgütler arası kan davaları başlayacak gibi görünüyor. siyaset ve medya sayesinde. sevinsinler.

SIRADAKİ HABER