Kız çocuğu tacize uğradığını mektupla anlattı; tutuksuz yargılama kararı çıktı!

Ankara'da 11 yaşındaki kız çocuğunun 60 yaşındaki komşusunun cinsel istismarına uğradığı yazdığı mektupla ortaya çıktı.

Kız çocuğu tacize uğradığını mektupla anlattı; tutuksuz yargılama kararı çıktı!

Ankara'da 11 yaşındaki Y.E'nin 60 yaşındaki komşusunun cinsel istismarına uğraması küçük kızın ailesine yazdığı mektupla ortaya çıktı. Anne, kızının zaman zaman "ölmek istiyorum" dediğini belirtirken; hakkında soruşturma başlatılan şahsın tutuksuz yargılanmasına isyan etti.

Ankara'da, 2017-2018 arasında yaşanan olayda o dönem ikinci sınıfta olan Y.E'yi (11) annesi S.E., tamir malzemesi alması için karşı komşularına gönderdi.

Kapıyı açan F.K. (60), eşinin alt katta olduğunu söyleyerek küçük kızı evin alt katına götürdü. Burada Y.E'nin özel bölgelerine dokunan F.K. küçük kıza cinsel istismarda bulundu. Aradan geçen iki haftanın ardından Y.E. bu defa evinin yakınında bulunan parkta köpeğini gezdirdiği sırada F.K. tarafından istismar edildi.

Milliyet'in haberine göre; küçük kız, korkusundan yaşadığı kabusu kimseyle paylaşamadı. Bir gün okulda sohbet ettiği kız arkadaşı, kendisinin uğradığı cinsel istismarı Y.E'ye anlattı. Kız arkadaşının anlattıklarıyla, kendi yaşadıkları arasında benzerlikler olduğunu fark eden küçük kız, kendisini istismar eden F.K'nin de davetli olduğu doğum günü partisinden önce annesine yaşadıklarını anlatan bir mektup verdi.

ANNE SAVCILIĞA KOŞTU, TUTUKSUZ YARGILAMA ÇIKTI

Aile, cinsel istismarı öğrenmesinin ardından soluğu adliyede aldı. F.K. hakkında başlatılan soruşturmanın ardından, "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" suçundan iddianame hazırlandı. Savcının itirazına rağmen F.K'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

"BAZEN ÖLMEK İSTİYORUM"

19 Kasım'da görülen davanın ilk duruşmasında dinlenen anne S.E., kızının 1. ve 2. sınıfta başarılı olduğunu, ancak 3. sınıftan itibaren bazı psikolojik sorunlar yaşamaya başladığını söyledi: "2020'nin başında 'bazen ölmek istiyorum' şeklinde sözler söylüyordu. Kendisine neden kızım? diye sorduğumda, 'Eski günler aklıma geliyor' diyordu. Fakat anlatmıyordu. Olayın ilk çıkışı kızımın doğum gününde oldu. Bazı komşularla birlikte sanık ve eşini de davet etmiştik. Misafirler gelmeden kızım bana, 'Anne sana bir mektup vereceğim' diyerek mektubu verdi. Sanığın kızıma istismarda bulunduğuna ilişkin yazılar yazıyordu, okuyunca şoka girdim, ağlama krizine girdim.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 14:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oku Oku
Oku Oku - 6 ay Önce

DIKKAT EDERSENIZ HUKUK SISTEMI MAGDURLARA YARDIM ETMEK ICIN YOKTUR. HUKUK SISTEMI SUCLUNUN ISLEDIGI SUCU HANGI YASAL CERCEVE ICINDE GÖRÜP NE KADAR VE NE SEKIL CEZA VERMEK VE SONRASINDA O SUCLUYU TOPLUMA NASIL KAZANDIRABILIRIM DIYE REHABILITASYON KAYNAK VE GEREKCELERI ARAR! YANI; MAGDUR SORUNLARI VE YASADIKLARI ILE YALNIZ BIRAKILIR ONA HUKUK SISTEMI YARDIMCI OLMAZ OLAYIM DIYE DE BIR DERDI DE YOKTUR!
KENDI TECRÜBELERIMDIR BU ANLATIMIM. BU ANLAMDA: KAHROLSUN BAGZI SEYLER!!!

SIRADAKİ HABER