Kışanak'tan Gülen Cemaati'ne hodri meydan

Gültan Kışanak, BDP'li Van İl Genel Meclis Üyesi Yıldırım Ayhan için kurulan taziye çadırında konuştu…

Kışanak'tan Gülen Cemaati'ne hodri meydan

Çukurca'da canlı kalkan eylemi sırasında askerlerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren BDP'li Van İl Genel Meclis Üyesi Yıldırım Ayhan için kurulan taziye çadırını ziyaret eden BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, Kürtleri teslim almanın Başbakan Tayip Erdoğan'ın haddi olmadığını belirterek, "Eğer cemaat psikolojik savaşı özel harp dairesinden daha iyi yapacağını inanıyorsa ona da hodri meydan diyoruz" dedi.

ANF’nin haberine göre, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Ağrı, Kars, Muş, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Iğdır, Ardahan başta olmak üzere bölge illerinde binlerce kişi, taziye evini ziyaret etti. Ziyaretçiler arasında milletvekilleri Leyla Zana, Gülten Kışanak, Nursel Aydoğan, Emine Ayna, Demir Çelik, Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Muş'un ilçe ve belde belediye başkanları da yer aldı.

Ziyaret sırasında konuşan Gülten Kışanak, acılarının büyük olduğunu, ancak söyleyecek sözlerinin olduğunu söyledi. "Söz bitti diyen başbakana söyleyecek sözümüz var. Acımızı gözyaşımızı yüreğimize gömeceğiz: Ama insanlık düşmanlarına inat konuşacağız. Arkadaşımız çok kutsal bir dava uğruna yaşamını yitirdi. Acımız büyüktür, yüreğimiz yanıyor. Ama direniş azmimiz de o kadar büyüktür" dedi.

Barış ve akan kanın durması için giden Yıldırım Ayhan'ın insanlıktan nasibini almayanların talimatıyla öldürüldüğünü belirten Kışanak, "Acımız büyüktür. Ama o kadar da kararlıyız. Şehitlerimize buradan söz veriyoruz. Bu mücadelemizi başımız dik bir şekilde sürdüreceğiz. Başbakan bunu artık anlamalıdır. Geçmiştekiler hata yaptı başaramadılar, kıratın atını elinden alacam diyorsa yanılıyor. Bunu asla başaramayacaktır. Bu boş bir hayaldir. Bu topraklarda yaşayan Kürtleri teslim almak Erdoğan'ın haddi değildir" diye konuştu.

“DİRENECEĞİZ”

Erdoğan'ın bir halka karşı yalan dolanlarla savaşı kazanacağına inandığını da dile getiren Kışanak, bunu asla başarmayacağını söyledi. Hiçbir yerde halkların zulme karşı boyun eğmediğini belirten Kışanak, "Kürt halkı eğer bugüne gelmişse bu verilen bedellerin sonucudur. Bundan sonra da mücadeleyi sürdüreceğiz. Eğer cemaat psikolojik savaşı özel harp dairesinden daha iyi yapacağını inanıyorsa ona da hodri meydan diyoruz. Ama tek isteğimiz artık daha fazla kanın akmamasıdır. Şehidimizin de arzusu buydu. Bunun için kendini dağlara vurarak canlı kalkan yaptı. Bu arkadaşımız bizim onurumuzdur. Bizim direnme gerekçemizdir. Bunun için bundan sonra yapılması gereken direnmektir. Bunu yapacağız. Bunun sözünü veriyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE